Scroll Top

Kılıçdaroğlu’nun “kontrollü” yalanı FETÖ’cülerin dilinden düşmüyor

gökhan-güçlü

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kontrollü darbe” yalanını, Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan darbeci de sahiplendi.

‘Hero’ tişörtüyle provokasyon yapmıştı

Adliye binasındaki fiziki yetersizlik nedeniyle Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonunda görülen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişimi davasının 5. duruşmasında, daha önce mahkemeye getirilirken giydiği “Hero” tişörtüyle tepki gören sanıklardan eski Astsubay Gökhan Güçlü esas hakkındaki savunmasını yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun yalanını sahiplendi

Sanık Güçlü’nün, 15 Temmuz’un kontrollü darbe olduğunu, CHP Genel Başkanı’nın söylemlerinde “kontrollü darbe” dediğini öne sürmesi üzerine Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, “Sen şu an siyasi şov yapıyorsun. Sen savunmanı yap, siyasi şov yapma.” diye çıkıştı.

Mahkemede olmayan kişileri suçladı

Güçlü’nün mahkemede olmayan makam ve kişiler hakkındaki söylemlerine de tepki gösteren Baştoğ, “Belirli makamlara ve kişilere ithamlarda bulunuyorsun. Burada sana cevap veremeyecek durumda olan ve avukatı olmayan kişilere tek taraflı ithamda bulunuyorsun. Mahkeme huzurunda kişi ve kurum ismi vererek bu kişilerin haklarını ihlal ediyorsun. Burası mahkeme, buna izin vermem.” dedi.

Köşe yazılarıyla savunmasını uzattı

Baştoğ, sanığın savunmasını köşe yazarları, gazete kupürleri ve siyasi söylemlerle sürdürerek savunmasını uzatması üzerine, “Artık savunmanı toparla. Sen savunma yapacağım diye buraya bir tomar köşe yazısı getirmişsin.” diye konuştu.

Benzer gönderiler