Scroll Top

Koronavirüs’ten bile tehlikeli zihniyet

Türk Tabipler Birliğ

PKK destekçiliğiyle bilinen Türk Tabipler Birliği, Koronavirüs ile mücadeleyi de zaafa uğratmaya çalıştı. TTB, Sağlık Bakanlığı’nın halkı yanlış bilgilendirdiği, yatak kapasitesinin yetersiz olduğu gibi yalanlara provokasyona imza attı.

Ocak 2018’de Afrin’deki PKK-YPG unsurlarına karşı düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı sırasında açıkça PKK terör örgütünün safında yer alan Türk Tabipler Birliği, skandallarına yenisini ekledi.

Avrupa’ya sesleri çıkmıyor

Amerika, Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere gibi ülkelerin açıkça teslim olduğu koronavirüse karşı dünyada en etkin mücadeleyi yürüten Türkiye’yi çeşitli yalanlarla karalamaya çalıştı.

Fahrettin Koca’yı hedef aldılar

TTB’nin ulusal bazda verilen mücadeleyi baltalamak için yaptığı il algı operasyonu hasta sayısı üzerine oldu. TTB Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman, 16 Mart’ta düzenlediği basın toplantısında Sağlık Bakanlığı’nın hasta sayısı konusunda toplumu doğru bilgilendirmediğini iddia ederek açıkça Bakan Fahrettin Koca’yı hedef aldı.

Maske yok yalanı

Sinan Adıyaman, aynı toplantıda Türkiye’de yeterli sayıda maske olmadığını iddia etti. Ankara Tabip Odası Başkanı Vedat Bulut bu yalanı bir adım daha götürerek hastanelerde bezlerle maske dikildiğini söyledi. Halbuki Türkiye, 17 Mart’ta İran’a 4 bin N95 maske ve 78 bin üç katlı maske hibe etti. Aynı şekilde İtalya’ya da yardım eli uzatan Türkiye oldu.

Yerli tanı kitini kötülediler

TTB’nin bir diğer yalanı da Türkiye’nin Covid-19’un tespitine yönelik testlerinin yeterli olmadığı, yeteri kadar kişiye test yapılmadığı üzerine oldu. TTB’nin karalamaya çalıştığı yerli tanı kitlerinden 500 bin adet Avrupa’ya ihraç edildi.

Şehir hastaneleri rahatsız etti

TTB koronavirüs heyeti üyesi Prof. Dr. Özlem Azap ise Türkiye’nin gıpta ile bakılan şehir hastanelerini hedef aldı. Almanya’nın koronavirüs ile mücadeledeki çaresizliğini görmezden gelen Alman Deutsche Welle’ye konuşan Azap, şehir hastanelerinin büyük olmasının koronavirüse karşı çözüm olmadığını iddia etti. Azap, Türkiye’nin dijital hastane sayısı Avrupa’nın 5 katı olduğu, 166 hastanesinin de uluslararası standartların üzerinde bulunduğuna hiç değinmedi. TTB aleni şekilde yaklaşık 3 aydır dünyayı sarsan küresel salgın koronavirüs konusunda Türkiye’nin aleyhine çalıştı.

Benzer gönderiler