Scroll Top

“Kullanmadım” dediği ByLock’a 216 bin 953 kez giriş yapmış

ByLock

Kars 2. Ağır Ceza Mahkemesince “FETÖ üyesi olma” suçundan hakkında 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan eski polis memuru Ahmet Gazi, tutuklu bulunduğu Samsun E Tipi Cezaevi’nden SEGBİS aracılığıyla savunma yaptı.

Ahmet Gazi, savunmasında üzerine atılı suçları kabul etmediğini belirterek “Kars’ta 2 sene dershane öğretmenliği yaptım, 5.5 yıl da polis memuru olarak görev yaptım. Benim FETÖ ile bir irtibatım olmadı.” dedi.

Suçlamaları inkâr etti

Evli olduğunu ve eş durumundan dolayı Kars’a geldiğini anlatan Gazi, şunları kaydetti:

“Örgütün üniversite evlerinde veya yurtlarında kalmadım, ByLock programını kullanmadım. Ben FETÖ üyeliğini ve ByLock iddialarını kabul etmiyorum. Ben sadece örgütün dershanelerinde çalıştım. Bu örgüt mensupları davaları sulandırmak için masum insanlar hakkında beyanlarda bulunuyor ve ByLock’u yüklenmiş gibi gösteriyor.”

216 bin 953 kez ByLock’a erişim

Esas hakkındaki son görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı ise Gazi hakkında, 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsünün yaşandığı gece Emniyet Müdürlüğü Personel Şubesinin talimatına uymayarak göreve gelmediğine dair tutanak tanzim edildiğini belirterek “Sanığın kullandığı hatta 11 Ağustos 2014’te ByLock programı yüklendiği ve bu programa 216 bin 953 kez erişim sağladığı tespit edildi.” ifadesini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanık Ahmet Gazi’nin terör örgütü üyeliği suçunu işlediğinin sabit olduğuna karar vererek, sanığı 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.

Benzer gönderiler