Mersin’de FETÖ’nün yeniden yapılanmasına izin verilmedi

operasyon 4

Mersin’de açtıkları hücre evlerinde firari örgüt üyelerini saklayan, etüt merkezleri üzerinden öğrencileri örgüte devşiren FETÖ’cülere operasyon düzenlendi.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının koordinasyonunda 3 aydır yürütülen çalışmalar tamamlandı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hız kazanan operasyonlara rağmen FETÖ’nün Mersin’de yeniden yapılandığı tespit edildi.

113 adrese baskın

FETÖ’cülerin Mersin ve çevresinde gaybubet adı altında hücre evleri oluşturduğu ve bu evlerde firari şahısları gizledikleri bilgisine ulaşan polis, kent merkezi başta olmak üzere Anamur, Bozyazı, Erdemli, Mut, Silifke ve Tarsus ilçelerinde eş zamanlı 111 ev ile 2 etüt merkezine operasyon yaptı.

İl ablası da yakalandı

Aralarında büyük bölge abileri, büyük bölge mesulleri, polis ve asker mahrem abileri, il ablaları, finans sorumluları ile ByLock ve Eagle kullanıcılarının da bulunduğu 88 kişi yakalandı. Gözaltına alınan il ablası “Nurev Şan” kod adlı H.Y. ve diğerlerinin ByLock ve Eagle kullanarak iletişime geçip cezaevine bulunanların ailelerine maddi destek verdikleri belirlendi.

Evlerden 10’u hâlâ aktif 

Firari olan 8 kişinin gözaltına alınması için çalışmalarını sürdüren polis, 111 ev ile 2 etüt merkezinde yaptığı aramalarda F serisinin de bulunduğu 44 bin 380 ABD doları, 10 bin 145 Euro ile 43 bin 400 TL nakit para ele geçirdi. Ayrıca evlerden 10’unun aktif FETÖ öğrenci evi olduğu, büyük bir kısmının da firari üyelerin saklandığı hücre evleri olduğu açıklandı.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın