Oda TV’nin Rusçuluğu Sputnik’i gölgede bıraktı

Oda tv

Türkiye’nin Bahar Kalkanı Harekatı’yla büyük darbe vurduğu Esed rejiminin imdadına Oda TV yetişti. Türkiye’nin ilerleyişi karşısında “Putin’in sabrı sınırlı” başlığıyla Kremlin adına Ankara’yı tehdit eden Oda TV, Hatay’a çalıntı bölge diyen Rus Spnutnik’e de sahip çıktı. Oda TV’nin haber müdürü Türkiye’yi terör örgütleriyle işbirliği yapmakla suçladı.

Esed rejiminin, 27 Şubat’taki hava saldırısıyla İdlib’de 33 askeri şehit etmesinin ardından Bahar Kalkanı Herakatı’nı başlatan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kısa sürede 2 bin 500’den fazla rejim askerini etkisiz hale getirmesi, rejime ve Rusya’ya ait hava savunma sistemi ve uçakları vurması Türkiye’de Esed ve Rusya sevdalısı medyayı harekete geçirdi.

Kremlin adına tehdit

Oda TV harekat başladıktan sonra yaptığı haberlerle Rus haber ajanslarını kıskandırdı. Türkiye’nin İdlib’de hızla ilerleyişi karşısında Oda TV, Putin’in sözcülüğüne soyundu. Oda TV, “Putin sabrı sınırlı” manşetiyle, Rusya adına Türkiye’ye tehdit savurdu. Oda TV’nin rezaletleri bununla da sınırlı değildi.

Sputnik’e sahip çıktılar

Rus haber ajansı Sputnik, İdlib’de çatışmaların şiddetlendiği sırada “Çalıntı eyalet: Hatay 80 yıl önce neden Fransa tarafından Türkiye’ye verildi” başlıklı haberiyle alenen Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü hedef aldı. Habere ilişkin olarak Sputnik Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mahir Boztepe gözaltına alındı. Oda TV, Sputnik’e de sahip çıktı. Boztepe’nin gözaltına alınmasını hukuksuz bulan Oda TV,  gözaltı işlemi sırasında yaşananları an be an yayınladı. Bununla da yetinmeyen Oda TV Sputnik’i mağdur göstermeye çalıştı.

Esed’e can suyu oldular

Oda TV Haber Müdürü Barış Terkoğlu da Bahar Kalkanı Harekatı’nı itibarsızlaştırmak ve darbe üstüne darbe yiyen Esed rejimine nefes aldırmak için çabaladı. Terkoğlu, TSK’nın havadan ve karadan Esed mevzilerini yerle bir ettiği operasyon esnasında bir grup Esed destekçisi tarafından hazırlanan “Suriye’den elinizi çekin, askerler evine dönsün” isimli skandal bildiriye imza attı. Amaç Türkiye’nin toplumsal bütünlüğünü hedef almak ve Esed’i kurtarmaktı.

Teröre destek iftirası

Terkoğlu, Cumhuriyet Gazetesi’ndeki “Yanmasın Suriye, yıkılmasın İdlib, yaşasın Mehmetçik!” başlıklı yazısında Esed rejimi ve Rusya’nın avukatlığına soyundu. Terkoğlu, Türkiye ile birlikte omuz omuza, düşmana karşı çarpışan Suriye Milli Ordusu’na iftira attı. Terkoğlu, Türkiye destekli SMO’nin HTŞ terör örgütüyle işbirliği yaptığı yalanına sarılırken, Türkiye’yi İdlib’de HTŞ bayrağı ile Türk bayrağını yan yana dalgalandırma hayali kurmakla itham etti.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın