Scroll Top

Özel Haber: Cumhuriyet gazetesi FETÖ’nün borazanlığından vazgeçmiyor

ozan

Engin Tilbaç, Abdullah Tayyip Olçok, Özgür Mustafa Karasakal ve Halil İbrahim Yıldırım: 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ tarafından şehit edilen “gencecik” kahramanlarımız. FETÖ’cülerin şehit ettiği ya da yaraladığı gençleri umursamayan Cumhuriyet gazetesi, lise öğrencilerinin Fethullahçı Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen’i ‘şeytan kulaklı’ çizmesinden rahatsız oldu. Cumhuriyet gazetesi, lise öğrencilerinin “15 Temmuz darbe girişimi” konulu resim yarışmasına gönderdiği resimlerin kitap haline getirilmesinden rahatsızlığını: “Gencecik zihinlere 15 Temmuz istismarı” başlığıyla duyurdu. Başlığın altındaysa: “Lise öğrencileri 15 Temmuz’u çizdi; MEB kitap yaptı. Öğrencilerin resimleri genç beyinlere yönelik yapılan propagandanın vardığı noktayı gösterdi.” alt başlığıyla verdi.

 

Gazete görünümlü terör avukatı

Savcı Selim Kiraz’ı şehit eden DHKPC’li teröristlerin röportajını yayınlayan, Kırmızı Fularlı Kız’ın terörist olma hikayesini şevkle veren, Kandil’deki binlerce masumu öldüren PKK’lı teröristleri “yerlere izmarit bile atmayan çevreciler” olarak gösteren Cumhuriyet gazetesi uzunca bir süredir borazanlığını yaptığı FETÖ’nün çıkarlarını savunmak için tekrar harekete geçti. Cumhuriyet gazetesi internet sitesinde, ilk FETÖ iddianamesini hazırlayan Denizli Başsavcısı Mustafa Alper’in geçirdiği şüpheli trafik kazası sonrası şehit olmasını, “İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper’i kamyon biçti.” gibi iğrenç bir başlıkla vermişti.

FETÖ liderinin şeytan kulaklı çizilmesi rahatsız etmiş

Cumhuriyet gazetesinin istismar dediği olayıysa: “Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Temmuz’u çocukların zihinlerine işledi. Darbe girişimini her alanda öğrencilerin eğitimlerine yerleştiren MEB, son olarak da Türkiye’deki güzel sanatlar liselerinde okuyan öğrencilere çizdirilen ve ‘15 Temmuz’ yarışmasına gönderilen resimleri bir araya toplayarak kitap haline getirdi. Öğrencilerin çizimlerinde ‘şeytan kulaklı’ ya da ‘kukla’ olarak resmedilen Fethullah Gülen, diz çöktürülen asker, ele geçirilmiş tank figürleri ile Türk bayrağının AKP’nin sembolü bir ampul içinde yer aldığı görseller yer aldı. MEB darbe girişimine ilişkin şiir ve kompozisyon yarışmalarının ardından Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı güzel sanatlar liselerinin katıldığı ‘Öğrencilerimizin fırçasından – Darbeden demokrasiye: 15 Temmuz’ konulu yarışmaya gönderilen resimleri kitaplaştırıldı.” cümleleriyle haberleştirdi.

Benzer gönderiler