Scroll Top

Özel Haber: PKK destekçisi Alman vekil referandumu beğenmedi

CStdq7ZW4AARaRU

HDP’nin başvurusu üzerine 16 Nisan Referandumunu izlemek için Türkiye’ye gelen Avrupa Parlamentosu Ticaret komisyonu başkanı, Alman Sol Partisi Meclis Grubu Başkanı Heike Hänsel’in Türkiye ilgisi yeni değil. Heike Hänsel’in 1 Kasım seçimlerinde de Diyarbakıra geldiği ve  “HDP için uluslararası gözlemciler” #InternationalObserversforHDP tagını kullanıp sosyal medya paylaşımları yaptığı ortaya çıktı.

Bu paylaşımlardan birinde, seçim günü Diyarbakır Silvan’da PKK’lı teröristlerle çatışmada hasar gören bir binada hatıra fotoğrafı çektirdiği görünüyor. Binanın duvarında “TC giremez ve YPG” yazması Heike Hänsel’in gözlemciliğinin objektif olmadığını birkez daha gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Heike Hänsel’in PKK’ya desteği sadece seçimlerle sınırlı değil. 10 Kasım 2016 tarihinde PKK’nın Suriye’deki ele başlarından PYD Eş Başkanı Salih Müslim’i Alman Meclisi’nde ağırlamasıyla gündeme gelmişti.

PKK’ya verdiği destekle bilinen Sol Parti Meclis Grubu Başkanı Heike Hänsel katıldığı PKK mitinginde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kürtlere soykırım uyguladığını ve bu nedenle savaş suçları mahkemesinde yargılanması gerektiğini” açıklamıştı.

Referandum günü DBP’nin Diyarbakır il binasında basın açıklaması yapan, Heike Hänsel referandumdaki “hak ihlallerini, Avrupa Parlamentosu’na taşıyacağını” açıklamıştı.

 

 

Benzer gönderiler