Scroll Top

Taşeron işçi üst rütbeli subayların FETÖ imamı çıktı

taşeron-işçi-çağrı

Adana’da yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, üst rütbeli subayların imamı olduğu tespit edilen taşeron işçi yakalandı.

Adana Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin düzenlediği operasyonda 5 FETÖ şüphelisi gözaltına alındı. Gözaltına alınan taşeron işçi Çağrı G.’nin askerî imam olduğu, üst rütbeli subaylarla irtibat kurduğu ve hassas görevlere atama yaptığı belirlendi.

Aynı operasyonda yakalanan ve kamu kuruluşunda işçi olarak görev yapan Serkan D.’nin de KPSS’den iyi puan alan örgüt üyelerini Maliye Bakanlığı, Vergi Dairesi Başkanlığı gibi kamu kuruluşlarına memur olarak yerleştirdiği saptandı.

Sorguları yapıldı

ByLock kullandıkları öğrenilen Çağrı G. ve Serkan D. emniyetteki sorgularında susma hakkını kullanırken aynı operasyonda yakalanan Mahmut S, Sedat D, ve Ali L. de sorguya alındı.

Üniversite öğrencisi olan Mahmut S.’nin 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması durumunda teğmen olarak göreve başlayacağı iddia edildi. Şüphelilerin darbe girişiminin başarısız olmasının ardından kullandıkları ByLock programını sildikleri belirlendi.

Bağlantıları araştırılıyor

Ekipler, askerî imam olduğu tespit edilen Çağrı G.’nin İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığındaki bağlantıları, Serkan D.’nin ise kamu kurum ve kuruluşlarına kaç kişi yerleştirdiğini araştırıyor.

Sorguları tamamlanan Çağrı G. ve Serkan D. çıkarıldıkları mahkemece tutulanırken diğer 3 şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Benzer gönderiler