Terörist kardeşliği: FETÖ’cülerden PKK’ya açık destek

afrin

PKK’nın yanında saf tutan FETÖ firarileri, Afrin zaferinin ardından çılgına döndü.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nın 58. gününde Afrin ilçe merkezi ele geçirildi. Şehir merkezine Türk bayrağının asıldığı Afrin’de şehrin kuzey, doğu ve batı bölgeleri tümüyle kontrol altına alınarak teröristlerden temizlendi.

Zeytin Dalı Harekâtı’nın ilk günlerinde terör örgütü PKK lehine propaganda yürüten FETÖ firarileri, Afrin’in ele geçirilmesinin ardından çılgına döndü.

FETÖ’cüler sosyal medyada Türkiye’nin sınır güvenliğini güvenceye almak ve olası bir terör koridorunu önlemek üzere yürüttüğü harekâtı itibarsızlaştırmaya çalıştı.

Kapatılan Today’s Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Türkiye’nin Afrin’e “kayyım” atadığı tezviratını dillendirdi.

FETÖ’nün “Haberdar” isimli internet sitesinin sahibi Sefa Said, TSK ve ÖSO mensubu askerleri “çete” olmakla itham etti.

Kapatılan Bugün gazetesinin eski yazarı firari Ergun Babahan da Afrin’in yağmalandığını iddia ederek terör örgütü PKK’nın yalanlarını sahiplendi.

FETÖ firarilerinin kara propagandasının aksine uluslararası hukuk ve anlaşmalar çerçevesinde hareket eden Türkiye, sivil halkın zarar görmemesi için gereken her türlü tedbiri aldı. Bununla birlikte terör örgütü PKK’nın sivillerin bölgeden ayrılmasına engel olduğu, çocukları bile zorla silah altına alarak çatışma alanına sürdüğü biliniyor.

Zeytin Dalı Harekâtı, terör örgütleri FETÖ ve PKK’nın iş birliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın