Scroll Top

Türkiye’de aranan çete üyesi, FETÖ’nün piyonu oldu

headline

İzmir’de 25 farklı suçtan aranırken Arjantin’de yakalanan organize suç örgütü elebaşı Serkan Kurtuluş’un siyasi sığınma almak için FETÖ ile işbirliği yaptığı ortaya çıktı.

Kurtuluş, Arjantin’de tutulduğu cezaevinden FETÖ medyasına röportajlar vererek Türk Emniyeti ve adli makamlara iftiralar atarak iltica etmeye çalışıyor.

Interpol yakaladı

İş insanı Gökhan Kalıpçı (27) cinayeti ve AK Parti eski İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş’un öldürülmesi gibi birçok olaya karıştığı öne sürülen organize suç örgütü elebaşı Serkan Kurtuluş, geçtiğimiz haziranda Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te, Interpol birimlerince yakalandı. Kurtuluş, bir diğer suç örgütü lideri olan Lider Camgöz ile birlikte yakalandı.

Arjantin’de tutuklu bulanan Kurtuluş’un Türkiye’ye iadesi ile ilgili işlemler sürerken, “siyasi sığınma hakkı” için FETÖ ile işbirliği yaptığı öğrenildi. Tutuklu bulunduğu cezaevinden FETÖ ile bağlantılı yayın organlarına röportaj veren Kurtuluş’un kendisini siyasi suçlu gibi gösterip Türk Emniyet ve adli makamlarına iftiralar attığı belirtildi.

Cevheri Güven ve Said Sefa devrede

Organize suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş’un Türkiye’ye iftira atan açıklamalarını ilk yayınlayan isim eski Nokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni firari Cevheri Güven oldu. Daha sonra devreye giren eski “Fuat Avni” Said Sefa, Kurtuluş’un avukatı ile sözde bir röportaj yaparak yıllardır FETÖ’nün Türkiye’ye attığı iftiraları bu kez avukatının ağzından yayınladı.

Benzer gönderiler