Scroll Top

FETÖ’nün karakutusu Faruk Bayındır’dan şeytani kaçış planı

Faruk-Bayındır

FETÖ’nün havacılık şirketi TARKİM’in sahibi İbrahim Faruk Bayındır’ın, 15 Temmuz’dan sonra nasıl firar ettiği ortaya çıktı.

FETÖ’cü Faruk Bayındır, hazırlattığı sahte cenaze evraklarıyla bir tabut içinde özel uçağa bindirildi ve Atatürk Havalimanı’ndan önce Erbil’e, oradan da şimdilerde kaçak yaşadığı Miami’ye uçtu.

MHP’ye kaset kumpası ve gazeteci Haydar Meriç’in öldürülmesi gibi kirli FETÖ operasyonlarının kilit ismi olan Bayındır’ın firar öyküsü, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz’ın yürüttüğü soruşturmayla açığa çıktı.

Tabut planı evde yapıldı

Savcılığa ifade veren gizli tanığın anlatımlarına göre Faruk Bayındır, darbe girişiminin ardından polis tarafından arandığı günlerde önce İstanbul Sefaköy’de sonra da Ataköy’de bir evde kaldı. O günlerden birinde şoförü Nurullah Şimşek’i çağırdı. Şimşek, Faruk Bayındır’ı Ortaköy’de bir kavşaktan aldı. Bayındır, şöförüyle birlikte eve gitti. Tabutlu kaçış planı da bu evde yapıldı.

Kaçış hazırlıkları yapıldıktan sonra Nurullah Şimşek, firar günü Bayındır’ı TARKİM’e ait bir araçla alıp şirketin Atatürk Havalimanı’ndaki binasına bıraktı. Firar günü Faruk Bayındır, bir tabutla özel jete sokuldu. Faruk Bayındır, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından itirafçı olan kardeşi Ferhat Bayındır’la görüştüğü 22 Temmuz’da firar etti. Uçuşun kaptan pilotu Özlem Schafer’dı. Uçak kalkarken Faruk Bayındır tabuttan çıktı. Kadın kaptan Schafer, Bayındır’ı görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz, tabutla firarın yaşandığı uçağın pilotu Özlem Schafer’in ifadesinin alınmasını istedi.

Bayındır’ın kardeşi itirafçı oldu

Faruk Bayındır’ın kardeşi Ferhat Bayındır, ağabeyinin firarından sonra yakalandı ve itirafçı oldu. Ferhat Bayındır, 8 sayfalık ifadesinde, bütün suçu ağabeyine yıktı ve onun yakalanması için elinden geleni yapacağını söyledi. Ayrıca ağabeyinin Haydar Meriç cinayeti ve MHP’ye kaset kumpasında rolü olduğunu da itiraf etti. Nurullah Şimşek ise Faruk Bayındır’ın sadece şoförü değil, şirketin muhasebe işlerine de bakan sağ kolu idi. Şimşek, tüm ödemeleri nerelere harcadığını Bayındır’a rapor ediyordu. Bu ödemelerin dekontlarına ve Şimşek’in el yazısı notlarına ulaşıldı. Şimşek halen tutuklu.

Benzer gönderiler