Scroll Top

İslamı tahrif etmeye çalışan FETÖ Almanya’da yeni “liberal camiler” açacak

liberal-cami

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Almanya’ya kaçan FETÖ’cülerin şikayetleriyle DİTİB’e bağlı camilere baskı uygulayan Almanya, FETÖ’nün İslamı tahrif etme çabalarına da destek veriyor.

Almanya’da bir kiliseyi cami olarak kullanan ve başı açık bir kadına ezan okutan FETÖ’ye bağlı “Dinler Arası Diyalog Platformu” küstahlığa devam ediyor.

İslamiyet’i kendi sapkın görüşlerine göre tahrif etmeye çalışan FETÖ’cüler, Almanya’da bir kilisenin içinde cami açtı. Berlin Evantejlik St Johannis Kilisesi çatısı altında İbn’i Rüşd-Goethe adıyla açılan ve sözde “liberal cami” adı verilen sapıklık evi, büyük tepki çekti.

FETÖ’nün desteklediği Seyran Ateş, bu sapkınlık evinde hutbe verirken başka bir kadın da ezan okudu. Tüm bu tepkilere aldırış etmeyen FETÖ’nün desteklediği Ateş, “Bu yapıları yaygınlaştıracaklarını” söyledi.

İslam dinin esaslarını hiçe sayıyorlar

Diyanet İşleri Başkanlığı, FETÖ’nün sözde “liberal cami” projesi için “İslam dininin esaslarını hiçe sayıyorlar.” açıklaması yayımladı. Diyanet İşleri Başkanlığı, Almanya’daki sapkınlık evini, “FETÖ ve benzeri menhus yapıların öncülüğünde yürütülen bir din mühendisliği projesi” olarak nitelerken Seyran Ateş ise yeni “liberal cami”lerin yolda olduğunu açıkladı.

FETÖ’nün desteklediği Ateş, “İkinci camiyi yakında açıyoruz. Üçüncü cami de yolda. Camimize karşı gelenler kadar destekleyenler de var. Freiburg’ta ikinci cami açılacak. Köln’den de haber geldi.” şeklinde konuştu.

Benzer gönderiler