Scroll Top

Twitter FETÖ işbirliği sansüre doymuyor

twitter-2

Twitter FETÖ ortaklığı

Twitter FETÖ işbirliği bu kez Türkiye- Amerika Uluslararası Yönlendirme Komitesinin hesabını sansürle ortaya çıktı. Twitter hesabı FETÖ elebaşının gayri meşru çocuğu Enes Kanter’i eleştirdiği için askıya alındı. Türkiye’nin haklı davasını ABD’de duyurmak için çalışan Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi, FETÖ tehlikesine karşı ABD kamuoyunu bilgilendirmek için çalışmalar yürütüyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretinde de konuşma yaptığı TASC, FETÖ’nün hedefindeydi. Türkiye’nin haklı davasını ABD’de aktaran Bu yılın başında FETÖ Gerçekleri hesabımız FETÖ tetikçilerinin hedef gösterilmesi sonrasında kapatılmıştı.  Twitter daha sonra projemizin İngilizce hesabı olan @FETOFacts’i askıya aldı. Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının Twitter üzerinden her türlü iftira ve hedef göstermelerine ses çıkarmayan sosyal medya platformu, FETÖ’nün karanlık yüzünü gösteren hesapları hiçbir gerekçe göstermeden askıya alıyor. Twitter FETÖ ile mücadelesiyle tanınan gazeteci Nedim Şener’in sosyal medya hesabını da 1 hafta boyunca “cezalandırmıştı.”

Twitter FETÖ
Twitter FETÖ firarisi Enes Kanter’in yalanlarını yüzüne vuran hesabı askıya aldı

Jack FETÖ’cüleri çok seviyor

Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, Fetullahçı Terör Örgütü’nün tetikçisi Enes Kanter’in Türkiye’ye hakaret ettiği paylaşımı paylaşarak tepki çekmişti. Terör örgütünün rahatça yalanlarını yaydığı Twitter ile FETÖ arasındaki organik ilişki bu kadarla sınırlı kalmamıştı. Türkiye’de onaylı hesap dağıtım merkezi olarak çalışan Jeans Biri FETÖ soruşturmasında tutuklanmıştı. Twitter FETÖ bağlantılı isimleri korumaya 15 Temmuz darbe girişimi sonrası da devam etti. Hrant Dink cinayetinden aranan firari Adem Yavuz Arslan’ın hesabı Türkiye’de yasaklanınca kendisine ikinci hesabı açan ve ona da onay veren Twitter yönetimi, Türkiye’nin terör örgütüne karşı taleplerine de sağır kalmıştı.

Twitter FETÖ işbirliğini organize eden büyük isimse şu an Almanya’da firari olan Yasin Kesen oldu. Türkiye’de 17/25 Aralık kumpası öncesi atılan bütün Twitleri arşivinde tuttuğunu söyleyen Kesen, Twitter sahibi Dorsey ile bağlantısını gururla anlatıyordu.

Yumurta hesaplar ile algı operasyonu

Twitter, Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması Twitter aracılığı ile kara propaganda faaliyetlerine “dershanelerin kapatılması” sürecinde gün yüzüne çıktı. Örgüt mensupları FETÖ elebaşından aldıkları emirle birden çok yumurta hesap açıp, algı operasyonuna başlamıştı. Daha sonra açılan operasyon hesapları ile Türkiye’de AK Parti karşıtlığını konsolide ettiler.

Benzer gönderiler