Scroll Top

Fransa’nın başkenti Paris’te neler oluyor?

paris-pkk

Paris’te bir ırkçı, “yabancılardan nefret ediyorum” diye bağırarak çevredeki insanlara ateş açtı. Saldırıda üç kişinin hayatını kaybettiği, iki kişinin yaralandı öğrenildi. Irkçı bir Fransızın düzenlediği saldırının ardından Marsilya’daki PKK yandaşları örgüt paçavralarıyla gösteri düzenledi. Polis, PKK yandaşlarına müdahale etti. Terör örgütü PKK yandaşları, Fransız polisini taşladı.

PKK terör örgütü bağlantılı kültür merkezinde ölenlerin sözde üst düzey PKK’lı teröristler olduğu ortaya çıktı. Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan Paris’te ölenler için taziye mesajı yayınladı. Saldırıda ölenlerden Evin Goyi kod adlı terörist Emine Kara:
14 yaşındayken terör örgütü PKK’ya katıldı. YPG/YPJ terör örgütüne bağlı sözde özyönetimde görev yaptı. Fransa’da PKK’nın sözde kadın yapılanmasından sorumlusuydu.

Paris’teki saldırıda ölen Mir Perwer olarak bilinen M. Şirin Aydın:
Fransa’ya iltica etmişti. Aktif bir HDP üyesiydi ve Türkiye’de hapis cezası bulunuyordu. PKK terör örgütünün TEV-ÇAND isimli “medya kültür yapılanması” üyesiydi.

CHP’nin fonladığı Halk TV ise Paris’teki olaya dair “Saldırganın sabıkalı ırkçı bir Fransız olduğu” yönündeki resmi açıklamaya rağmen, saldırıyı Türkiye’deki seçimlerle ilişkilendirdi.

Teröristlere desteğini eksik etmeyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron; YPG/PKK’lı teröristleri Elysee Sarayı’nda ağırlamış, örgüte “aktif desteğin sürdürüleceğine” dair güvence vermişti. Fransız askeri danışmanları teröristlere askeri eğitim vermişti.

Fransa, yıllardır içinde beslediği PKK gerçeğiyle yüzleşiyor

Etrafı yakıp yıkan PKK yandaşları, Paris sokaklarını savaş alanına çevirdi. Avrupa Adalet Divanı’nın, PKK’nın “terörist örgütler” listesinden çıkarılması talebini reddetmesinin öfkesini de hisseden PKK’lılar, örgütün kanlı yüzünü Avrupa’ya gösterdi. 17 Eki 2016’da Cumhurbaşkanı Erdoğan bu günleri öngörerek, “Terör örgütleri bumerang gibidir eninde sonunda gelir kendini kullananı da vurur.” demişti.

Benzer gönderiler