PKK’nın Afrin yalanları

5-2

Türkiye uluslararası hukuktan doğan meşru hakları çerçevesinde terör örgütü PKK’ya yönelik Zeytin Dalı Harekâtı’nı başlattı. PKK’lı hesapların  Zeytin Dalı Harekâtı‘na yönelik karalama çalışması harekatın ilk gününden beri devam etmekte.

Bu yalanları hatırlatıyoruz

Silahlı kuvvetlerimizin kahramanca sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekâtı‘nı karalamak için sivil yerleşkelerin vurulduğu da dile getirildi. TSK tarafından bombalandığı söylenen bir sivil yerleşkenin 2016 yılında Kuveyt’te gerçekleşen bir yangından olduğu ortaya çıktı.

Silahlı kuvvetlerimizin, Afrin’de gerçekleştirdiği operasyonda bir çocuğun yaralandığı iddiasıyla paylaşılan fotoğraf 2016 yılında gerçekleşen bir bombalamaya ait.

Örgüt bülteni olarak işleyen sözde haber kanalları, o kadar pervasızca yalan söylüyorlar ki  PYD tarafından gerçekleşmiş bir saldırıdan etkilenen sivilleri “Türkiye sivillere saldırıyor” notuyla paylaştılar. Haberin aslı ise 19 Ocak 2018 tarihli gazetelerde bulunmakta.

Afrin’de TSK’ya ait tankların saldırıya uğradığı iddiasıyla paylaşılan fotoğraflar da elbette yalan çıktı. Fotoğraflardan biri 2003 yılında Irak’ta yanan bir ABD tankına ait. Diğeri ise 2015 yılında Yemen’de yanan bir Suudi Arabistan tankına ait.

PKK hesapları o kadar pervasız bir şekilde yalan haber ürettiler ki bunları doğrulamak kolay oldu. Bir başka güldüren yalan da Türk askerlerinin Afrin’de esir alındığı iddiasıyla paylaşılan fotoğraf oldu. 2015 yılında Suriye’de esir alınan Hizbullah militanlarına ait fotoğrafı paylaşan PKK’lı hesap da elbette bunu biliyordu.

Terör örgütü taraftarları kara propagandaya devam ediyor! “Gerçeğinden ayrıt edilemeyen” Abdullatif Şener’in sahte hesabıyla 3 Mehmetçiğimizin, terör örgütü tarafından ele geçirildiğine yönelik iddialar da yalan çıktı.

Terör örgütü mensupları yalanlarında bazen kendilerini de aşıyor. Afrin’de bir kadının yaralanıp donarak öldüğü iddiasıyla paylaşılan fotoğraf, önceki bir tarihte Mısır’ın “SharkiaToday” gazetesinde yayınlanan bir habere ait. (Ayrıca Afrin’de en düşük hava sıcakığı gece 3 dereceye de kadar iniyor.)

Afrin’de bir Türk askerinin yaralandığı iddiasıyla paylaşılan fotoğraf 2017 yılında Manisa’da gıda zehirlenmesi geçiren bir askere ait çıktı.

 

 

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın