Scroll Top

Ramazan bitti vagonlarda yemek dağıtılmıyor yalanı bitmedi

DSCN5426

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök bugün köşesinde günler önce yalanlanmış bir meseleyi taşıdı. Özkök’e göre TCDD’nin yemekli vagonlarında Ramazan ayı boyunca yemek verilmiyordu.

Türk Hava Yolları ramazan sırasında iç ve dış hatlarda yemek servisini devam ettirirken, Devlet Demir Yolları yemekli vagonu ve yemek servisini niye kaldırır? DDY, kendi yolcusunu THY yolcusundan daha muhafazakâr gördüğü için mi? DDY Genel Müdürü kendini THY Genel Müdürü’nden daha mümin gördüğü için mi? Yukarıdan tak diye emir gelip, o da şak diye yaptığı için mi? Yukarıdan tak diye emir gelmediği halde, DDY Genel Müdürü, sırf yalakalık için tak diye yaptığı için mi?” yazan Özkök araştırmadan yazdığı için bir yalanı tekrar etmiş oldu.

TCDD yönetimi Ramazan ayında trenlerde yemek verilmediği iddiaları üzerine 5 Haziran tarihinde bir açıklama yapmıştı:

“Tüm YHT’ler ve konvansiyonel trenlerimizde yolcularımız yiyecek içecek ihtiyaçlarını restoran bölümünden ya da tren içerisinde hizmet veren mini araçtan sağlayabilmektedir. Ramazan ayında, YHT ve diğer trenlerde yiyecek içecek hizmetinin durdurulduğuna ve restoranların kapatıldığına dair iddialar tamamen gerçek dışıdır.” ifadelerine yer verilmişti.

Ertuğrul Özkök’ün bu açıklamayı araştırmadan 10 gün sonra tekrar yalanı dolaşıma sokması dikkat çekti.

TCDD’nin açıklamasında olmayan bir hususu da Yekvücut olarak biz eklemek istiyoruz: Yolculuk esnasında oruç tutma mecburiyeti yoktur. Hatta yolculuk esnasında oruç tutan birisi orucunu bozarsa kefaret gerektirmez. 2002 yılından bu yana “müslümanların mahalle baskısı yaptığını” iddia eden Ertuğrul Özkök 15 yılda 10’ar dakikasını İlmihal bilgilerini öğrenmeye ayırsaydı, “TCDD yönetimi kendi yolcusunu THY yolcusundan daha muhafazakâr gördüğü için mi?” gibi tutarsız sorular sormazdı.

Benzer gönderiler