Akın İpek’in kardeşi Cafer Tekin İpek ByLock’tan çıkmamış

Firari Akın İpek’in FETÖ tutuklusu kardeşi Cafer Tekin İpek’in 8 bin 196 kez ByLock bağlantısı tespit edildi.

FETÖ “çatı davası”nın firari sanığı, Koza Holding’in eski yöneticisi Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ile anneleri Melek İpek’in de aralarında bulunduğu 45 sanığın “silahlı terör örgütüne üye olmak”, “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet etmek”, “güveni kötüye kullanmak”, “özel belgede sahtecilik yapmak” ve “ruhsatsız silah bulundurmak” suçlarından yargılanmasına Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Tutuklu sanıklar Cafer Tekin İpek ile Melek İpek’in de aralarında bulunduğu duruşmada mahkeme heyeti, sanıkların tahliyeye yönelik taleplerini dinledi.

FETÖ üyesi olduklarını reddeden sanıklar, suçlamaları kabul etmedi.

8 bin 196 kez ByLock bağlantısı tespit edildi

Mahkeme başkanı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan (BTK) mahkemeye ulaşan rapora göre Cafer Tekin İpek’in 8 bin 196, Akın İpek’in bir numaralı adamı olarak gösterilen Harun Ekinci’nin ise 984 ByLock bağlantısı olduğunun tespit edildiğini belirterek İpek ve Ekinci’den buna ilişkin savunmalarını sordu.

Her iki sanık da ByLock bağlantılarını reddederek BTK’den detaylı görüşme dökümlerinin istenmesini talep etti.

Akın İpek’in tutuklu kardeşi Cafer Tekin İpek

Tutukluluk hâllerinin devamına hükmedildi

Cumhuriyet savcısı, dava dosyasındaki eksik belgelerin temini için ilgili kurumlara yazılmasına, firari sanıkların yakalama emirlerinin infazının beklenmesine ve tutuklu sanıkların mevcut hâlinin devamına karar verilmesini talep etti.

Verilen aranın ardından mahkeme başkanı, ara kararı açıkladı.

Tutuklu sanıklar Cafer Tekin İpek, Harun Ekinci ve Şaban Yörüklü’nün mevcut hâlinin devamına karar veren mahkeme, ByLock içeriklerinin tespiti için ilgili kurumlara yazılmasına hükmetti.

Firari sanıkların yakalama emirlerinin devamını kararlaştıran mahkeme, duruşmayı erteledi.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın