Almanya FETÖ yöneticisini iade etmeye hazırlanıyor

82

Almanya’ya kaçan FETÖ imamına deport şoku

Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının Avrupa’daki rahat yaşamı yavaş yavaş sona eriyor. Yunanistan’da Eylül ayının sonlarında gerçekleşen operasyonda FETÖ’nün sahte pasaport düzenleyen çetesi yakalanmıştı. 15 Temmuz sonrası FETÖ’cülerin en yoğun saklandığı Almanya’dan gelen son haberse örgüt içinde büyük bir paniğe sebep oldu. Türkiye’den kaçak yollarla önce Yunanistan’a giden bir yıl öncede Almanya’dan siyasî sığınma talep eden FETÖ yöneticisi Mustafa Kaşka hakkında deport kararı verildi. Deport işlemi FETÖ’cü Mustafa Kaşka’nın uçağa bindirilirken kriz geçirme numarası yapmasıyla henüz gerçekleşmedi ama bu bile FETÖ yöneticilerinin uykusunu kaçırmaya yetti. FETÖ’cüleri kurtarmak için bir avukat tutup casusluk yaptıracak kadar terör örgütüne destek veren Almanya’da saklanan örgüt yöneticileri için bu karar bir emsal teşkil edebilir.

1 Aralık tarihinde Almanya’nın Giessen kentinde kaldığı mülteci merkezinden alınarak Türkiye’ye hareket edecek uçağa bindirilmeye çalışılan firari FETÖ’cü Mustafa Kaşka örgütün İzmir’deki yurdunda yöneticilik yapmış bir isim. Daha sonra örgüt okullarında öğretmenlik yapan aynı zamanda örgütün mahrem imamlarından biri olan firari FETÖ’cü Mustafa Kaşka, terör örgütünün okullarının kapatılması ve 15 Temmuz ihanetine rağmen örgütle bağını koparmadı.

FETÖ’cünün Almanya hayali suya düştü 

Hakkında soruşturma açıldığı bilgisini alan Mustafa Kaşka terör örgütünün “gaybubet” olarak adlandırdığı, yurt dışına kaçan teröristlerin saklandığı gizli evlerde 1,5 yıl kaldı. Kaçak yollarla önce Yunanistan’a oradan da Almanya’ya kaçtı. Almanya’dan sığınma izni almak için terör örgütünü devreye sokan firari FETÖ’cü Kaşka’nın hayali şimdilik suya düştü.

Almanya’da 15 Temmuz sonrası çok sayıda FETÖ’cü Alman makamlarının koruması altında hayatını yaşıyor. Bu durumu da FETÖ’nün kara kutusu olarak bilinen firari terörist Halit Esendir  “gurur duyarak” şu sözlerle anlatmıştı: “Türkiye’de ne kadar sorununuz varsa Almanya’daki durumunuz o kadar iyi oluyor.” FETÖ’nün yurt dışına açılmasının önünü açan isimlerden biri olan firari terörist Aysal Aytaç da (Önder Aytaç’ın babası) “Allah Alman devletinden razı olsun.” sözleriyle nasıl kollandığını açıklamıştı.

FETÖ elebaşının uykuları kaçabilir

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen örgüt üyelerine yaptığı konuşmalarda örgüt üyelerini Türkiye’ye iade eden İslam ülkelerini eleştirerek, Almanya, Hollanda, İngiltere ve ABD gibi ülkeleri örnek göstermişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin