Diyarbakır annelerinin direnişinden etkilendi örgütten kaçtı

pkklı 3 elebaşı

Hendek terörü zamanında PKK’ya katılan 16 yaşındaki S.B, Diyarbakır annelerinin çocuklarını PKK terör örgütünün elinden kurtarmak için HDP önünde yaptığı oturma eylemi sonrası örgütten kaçtı.

Çocukları PKK tarafından dağa kaçırılan Diyarbakır annelerinin HDP İl binası önündeki evlat nöbeti örgütteki kopuşları derinleştirdi, örgütün zorla silah altına aldığı kişiler örgütten kaçmaya başladı. O isimlerden biri de 16 yaşındaki S.B.

Irak’a götürüldü

16 yaşındaki S.B, 2016 yılında Batman’dan Diyarbakır’a, terör örgütü PKK’nın çukur kazarak gerçekleştirdiği saldırılar sırasında da Mardin’in Nusaybin ilçesine götürüldü. Daha sonra Irak’a gönderilen S.B, terör örgütü PKK’nın kamplarında silah eğitimi aldı.

Ailesiyle bir araya geldi

S.B, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerinden etkilenerek, örgütün Irak’taki kamplarından kaçtı. Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısında güvenlik güçlerine teslim olan S.B, Batman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine getirildi. S.B, daha sonra ailesiyle bir araya getirildi.

HDP PKK’ya göndermiş

Emniyetteki ilk ifadesinde duyduğu pişmanlığı dile getiren S.B’nin, HDP aracılığıyla terör örgütü PKK’ya katıldığını söylediği öğrenildi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın