Emre Uslu kirli planı gururla açıkladı

emre_uslu_CHP

Emre Uslu Biden’ın planı Kılıçdaroğlu

ABD’de yaşayan firari FETÖ’cü Emre (Emrullah) Uslu, Türkiye’ye yönelik kirli planı gururla açıkladı. FETÖ tetikçisi Emre Uslu, Joe Biden’ın seçilmesinden sonra ABD ve Batı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirmek için çalışmalarını hızlandırdığını açıkladı. Video kaydında oldukça mutlu olduğu gözlemlenen FETÖ’cü Emre Uslu, Erdoğan’ı devirmeyi planlayan güçlerin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hazırladıklarını da açıkladı. Firari tetikçiye göre Kemal Kılıçdaroğlu‘nun son zamanlardaki sert üslubu da bu planın bir parçası. Türkiye’ye dair daha önce yaptığı siyasî analizlerinde başarısız olan Emre Uslu, ABD ve Batı başkentlerinde hazırlanan planın finansörünü de açıkladı: Türkiye karşıtı her koalisyonda yer alan Birleşik Arap Emirlikleri… FETÖ tetikçisi Uslu’ya göre Kemal Kılıçdaroğlu’nun Biden’ı tebrik etmesi kendisine biçilen rolü kabul ettiğini gösteriyor.

Mavi listede aranan terörist

İçişleri Bakanlığının “terör arananlar” listesinde mavi kategoride yer alan Emre (Emrullah) Uslu, Elbistan 1974 doğumlu. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Emniyet yapılanmasındaki “altın çocukları”ndan biri olan Uslu, 2001 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Yüksek Lisans bahanesiyle ABD’ye gönderildi. O tarihten bu yana Türkiye’ye dönmeyen Uslu, FETÖ’nün Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) kurduğu üniversitede ders veren Emre Uslu, lüks bir hayat sürüyor. ABD’de FETÖ’den usulsüz aylık da alan firari terörist Emre Uslu, sosyal medya hesabından sıklıkla kendisini “bağımsız” olarak tanımlıyor.

Emre Uslu’nun siyasi tahminleri hep başarısız

Firari olarak kaçtığı ABD’de Türkiye’yi sürekli tehdit eden Emre (Emrullah) Uslu, daha önce pek çok kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerine geçecek lideri açıkladığını iddia etmişti. Bunlar dönemin Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, 2014 yılında Ali Babacan hatta AK Parti’den istifa ettiği dönemde İdris Naim Şahin. Firari terörist Emre (Emrullah) Uslu’nun en çok ümit bağladığı siyasetçilerden biri de İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener olmuştu.

Firari tetikçi Emre Uslu daha önce Haşim Kılıç’ın Cumhurbaşkanı olacağını iddia etmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı bütçe konuşmasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabileceğini açıklamıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha önce yaptığı açıklamalarda eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olacağını ima etmişti.

 

Benzer gönderiler