FETÖ elebaşından örgüt üyesi hâkim ve savcı adaylarına talimat

Yargıya yeniden sızma hesapları yapan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in kripto hâkim ve savcı adayları için “Burunlarından kan gelene kadar çalışsınlar.” talimatı verdiği belirlendi.

FETÖ’nün hâkim ve savcı evlerine ilişkin soruşturmada şüphelilerin ifadeleri, ele geçirilen örgütsel dokümanlar ve teknik adli işlemler neticesinde önemli bulgulara ulaşıldı.

“Tedbirli” ve “tedbirsiz” hücre evleri

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün çalışma evlerinde kalan bir kişi adına kura çekilerek kira kontratı düzenlendiği, evlerin tedbirli ve tedbirsiz diye ayrıldığı, tedbirli evlerde telefon ve internetin yasak olduğu, her eve kod isim verildiği, evlerde kalanlara Kur’an-ı Kerim’e el bastırılarak gizlilik yemini ettirildiği, eve gelen soru bankalarının üzerinde yayınevi ibaresinin olmadığı, evlere her gün ayrı güzergahlardan gidildiği belirlendi.

Beyin yıkama taktikleri

Tedbirli evlerde örgüte tam olarak bağlı olan şüphelilerin kaldığı, tedbirsiz evlerde ise devşirilecek kişilerin bulunduğu bilgisine ulaşan savcılık, bu evde kalan kişilere örgüt içi ”katalog evlilik” yaptırıldığını, evlerde kalan hâkim ve savcı olacağına kesin gözüyle bakılan kişilerin peşinin bırakılmadığını, gerekirse tehdit edildiğini, diğer terör örgütlerinde olduğu gibi buralarda kalanların sosyal hayattan uzak tutulduğunu, sadece örgütsel sohbet ve telkinlerle sağlamlaştırıldığını tespit etti.

FETÖ elebaşının talimatı

Hâkim ve savcılar için açılan bu çalışma evlerinde kalanlara, örgüt elebaşısı Fetullah Gülen’in “Burunlarından kan gelene kadar ders çalışsınlar.”, bu evlerden sorumlu sözde yöneticilerin de “Hâkim ve savcı olduğunuzda çalıştığınız adliyelerde namaz kılmayacaksınız. Tuvalette klozete oturup namaz kılacaksınız, asker abiler de böyle yapıyor, hatta sahte kokteyller düzenleniyor, alkol alıyorlar.” şeklinde talimat verdiği tespit edildi.

Takiye anlayışı

Soruşturma kapsamında elde edilen bilgilere göre, evde kalanlar, örgüt ablaları tarafından geçmiş hayatlarıyla ilgili senaryo uydurmaları yönünde zorlandı ve bu senaryoları kontrol edildi. Örgüt elemanlarının ileride istihbari bir bilgi kalmaması için geçmiş hayatlarını yalan üzerine kurması ve bunu ezberlemeleri, ileride FETÖ’cü olduklarına dair şüphe ortaya çıktığında, bu örgütten nasıl nefret ettiklerine dair hazırlatılan bu öykünün kullanılması sağlandı.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın