Scroll Top

Efes Antik Kenti’nde sünnet iddiası da yalan çıktı

efes-harabeleri-sunnet-salonuna-cevrildi-311244-1

“İzmir’in Selçuk İlçesi Efes Antik Kenti’ndeki 24 bin kişi kapasiteli, antik tiyatronun güçlendirme çalışmaları tamamlanırken, her yıl yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği tarih hazinesinin korunması için önlemler alınmasını istedi. Uzmanlar, konser ve gösterilerde seyirci kapasitesinin 2200 kişi ile sınırlı tutulması ve ses düzeni kurulmamasını önerirken çok özel bir konsere özel izin çıktı. 28 Eylül’de Berlin Filarmoni Orkestrası özel izinle burada konser verecek.”

2012 yılına ait bu haberi tekrardan hatırlatmamızın bir sebebi var. Dücane Cündioğlu’nun paylaşımı sonrasında gelen, “Efes Antik Tiyatrosu’nda sünnet töreni yapıldı” haberleri.

Sosyal medyada yer alan bu iddia kısa sürede binlerce kez paylaşıldı. Haberi paylaşanlar Birgün gazetesinin “Efes Harabeleri, sünnet salonuna çevrildi.” başlığını da görünce, Türkiye’deki muhafazakarlara eleştirilerini sıraladı. Oysa paylaşılan resim klasik müzik dinletisinde çekilmişti. Haberin yalan olduğu ortaya çıktıktan sonra ne yalan haberleriyle meşhur Birgün gazetesi haberini ne de sosyal medyadan paylaşıp binlerce RT alan kullanıcılar tweetlerini sildi.

Benzer gönderiler