Scroll Top

CHP’nin gazetesinden mağduriyet yalanı: “Kemal Kılıçdaroğlu’na su bile vermediler”

thumbs_b_c_54804b0256ae11cc38929e9157dd9078

CHP “Adalet Yürüyüşü”ne ilgiyi arttırmak için mağduriyet oluşturmaya çalışıyor. CHP’nin ortaya attığı iddialardan biri “Kemal Kılıçdaroğlu’na Bolu’da kaldığı tesiste su verilmemesi için Ak Partili Kaynaşlı Belediyesinin suyu kestiğiydi”. CHP eski Milletvekili Durdu Özbolat’ın sahibi olduğu Yurt gazetesinde “AKP’liler Kılıçdaroğlu’na su bile vermediler!” başlığıyla verilen bu haberin yalan olduğu haberin içeriğinde bile vardı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin yalan haberi sürdürerek,  Kılıçdaroğlu’na su vermediği iddia edilen AKP’li Kaynaşlı Belediyesini sert sözlerle eleştirdi. Tekin, CHP’li eski vekilin sahibi olduğu Yurt gazetesine yaptığı açıklamada, “Adaleti kaybettiğiniz gibi, insanlığınızı da kaybetmiştiniz! Şiddetle kınıyorum” dedi.

Haber kendini yalanlıyor

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Tekin’in iddialarını yalanladı. Gürsel Tekin’e çağrıda bulunan Başkan Yılmaz, “Yaptığınız açıklama, gerçekten uzak, kolaycılık ve kötü niyet içermektedir. Kamuoyunu yanlış yönlendirmeye hakkınız yok! Suçlamalarınızı kanıtlamaya davet ediyorum” dedi.

Tesis Bolu sınırlarında değil!

Söz konusu tesisin Bolu mücavir alanı dışında olduğunu belirten Yılmaz,  “Bizi ilgilendirmeyen bir konuyu bize bağlamanın, bu suçlamalarla ortaya çıkmanın mantığını anlamak mümkün değil. Söz konusu tesis, Bolu il sınırlarının ve Belediyemizin görev alanı dışındadır. Başka bir il sınırında yer alan bu tesis ile ilgili herhangi bir su kesintisi ya da başka bir işlem yapılabilmesi da zaten mümkün değildir! Bayram gününde sergilenen bu yaklaşımları ve açıklamaları, her şeyi AK Parti’ye bağlama kolaycılığının ürünü olarak görüyorum. Bu açıklamaları, suçlamaları esefle kınıyorum” diye konuştu.

Tesis de yalanladı

Köroğlu Tesisleri Genel Müdürü Muzaffer Aytan söz konusu dinlenme tesisinin kendilerinin tesisi olmadığını belirterek ‘Biz neden su vermeyelim, bizim suyumuzu zaten belediye vermiyor’ açıklamasını yaptı.

Benzer gönderiler