FETÖ İzmir’de yediği darbeyi unutturmak için yalana başladı

148

FETÖ’nün 2 Numarası Mustafa Özcan’a darbe

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeniden yapılanması için merkez seçtiği İzmir’de büyük bir darbe daha vuruldu. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü operasyonda aralarında FETÖ’nün eski Türkiye İmamı ve terör örgütünün FETÖ elebaşından sonra en güçlü lider adayı Mustafa Özcan’ın damadı Muhammet Bozkurt’un da bulunduğu 66 şüpheli yakalandı. Yakalananlar arasında terör örgütünün Karşıyaka ve Hatay imamları, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü içerisindeki örgüt üyelerinin mahrem imamları ile örgütün militan yetiştirmekten sorumlu sözde “eğitim danışmanları”, “büyük bölge talebe mesulleri”nin de olduğu ortaya çıktı. FETÖ mensupları operasyonu itibarsızlaştırmak için gözaltına alınan kadın üyelerin kelepçe takılmasını dillerine doladı. FETÖ mensuplarına göre operasyon “mahkûm ailelerine yardım eden hayırsever kadınlara” yapıldı.

FETÖ yöneticisi Mustafa Özcan’ın kızı ve oğlu da tutuklu

15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeniden yapılanmak için terör örgütünün kurulduğu İzmir’i merkez seçen örgüt, yurt dışına kaçan örgüt yöneticilerinin çocukları ve yakın akrabalarını kullandı. FETÖ’nün en tehlikeli yöneticilerinden biri olan ve örgüt üyeleri tarafından zaman zaman “hain, ajan” denilerek eleştirilen Mustafa Özcan’ın kızı ve oğlu da daha önce tutuklanmıştı. Bu operasyonların Mustafa Özcan’ı örgüt içinde devirmeye çalışan FETÖ mensupları tarafından yapılan ihbarlarla gerçekleştiği iddia edilmişti.

fetö yönetiicisi Mustafa özcan'ın damadı
FETÖ yöneticisi Mustafa Özcan’ın yakalanan damadı

İzmir’de dün sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyon ile Mustafa Özcan’ın yurt dışına kaçmaya çalışan damadı Muhammed Bozkurt saklandığı “gaybubet” evinde yakalandı. “Tedbir”e büyük önem veren FETÖ yöneticisi Muhammet Bozkurt’un dikkat çekmemek için “gaybubet” evini merkezi bir konumda seçmediği ortaya çıktı.

FETÖ kara propagandaya başladı

Operasyonla birlikte binlerce dolar, euro, ve çok sayıda Ata altın lira ele geçirildi. FETÖ’de büyük paniğe sevk olan operasyon sonrası örgüt üyeleri kara propagandaya başladı. Firari FETÖ üyeleri sosyal medyadan yaptıkları operasyonlarda gözaltına alınan örgüt üyesi kadınları göstererek, “cezaevindeki mahkûmların ailelerine yardım edildiği için, hayırsever kadınların gözaltına alındığı” iddiasını yaydı.

FETÖ tezlerini Meclis kürsüsünde dile getiren Halkların Demokratik Partisi (HDP) “milletvekili” Ömer Faruk Gergerlioğlu her zamanki gibi terör örgütünün bu iddialarını yaymaya hizmet etti.

Operasyon ile yakalanan Muhammet Bozkurt’un polis ve savcılıktaki sorgusu sonrası ve yeni ele geçirilen deliller ile yeni operasyonların başlaması bekleniyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin