Irkçı Alman vekilden Türklere boykot çağrısı

142

Nazi Almanyası’nda Yahudi soykırımının ilk adımı, Yahudi mallarını boykot ile başlamıştı. Nazilerin devamı olarak kabul edilen aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) Genel Başkan Yardımcısı ve Federal Meclis Milletvekili Kay Gottschalk, Almanları Türk dükkânlarını boykot etmeye çağırdı. Irkçı ve İslam düşmanı yorumlarıyla tepki çeken Gottschalk, Türkiye’nin sınırını terör gruplarından arındırmak için başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nı da eleştirdi.

Almanya’da mülteci ve İslam karşıtı kampanyayla eyaletlerden sonra üçüncü büyük parti olarak Federal Meclis’e de giren aşırı sağcı AfD’nin Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Gottschalk, Almanları Türk dükkânlarını boykota çağırdı.

Almanya’nın Krefeld kentinde AfD’nin 24 Ocak’ta yılbaşı resepsiyonunda konuşan AfD’li vekil Kay Gottschalk, “Vicdan sahibi tüm vatandaşlara sesleniyorum: Almanya’daki Türk dükkânlarını boykot edin. Onların yüzde 70’i Erdoğan’ı destekliyor” dedi. Toplantıya katılan AfD Genel Başkanı Jörg Meuthen’in bu sözlere hiçbir tepki göstermeyerek tasdik etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin