Sarraf’ın FETÖ’yle ortaklaşa belge kaçırmaya çalıştığı ortaya çıktı

Rıza Sarraf’ın ekibinin FETÖ’cü polis müdürlerinden aldığı belgeleri ABD’ye kaçırdığı ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Rıza Sarraf hakkında başlatılan soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı.

ABD’de görülen davada tanık olan Sarraf’a ait Roysar Holding’deki bir sabit diskin ABD’ye götürülmeye çalışıldığı tespit edildi.

“ABD’ye götürmeden yakalayın”

ABD’deki davanın başlamasına 6 gün kala İstanbul Emniyet Müdürlüğüne imzalı bir ihbar e-postası geldi. Sarraf’ın sağ kolu Regaip A. ile birlikte çalıştıklarını söyleyen ihbarcı, kimliğinin gizli kalması şartıyla Sarraf’la ilgili bazı bilgiler paylaştı.

Regaip A. ile arkadaşları Mustafa H. ve Sinem A.’nın FETÖ’cü olduğunu söyleyen ihbarcı şu ifadeleri kullandı:

“Bunlara görevden alınan FETÖ’cü polisler sürekli evrak getiriyor, bunlar da bu belgeleri alıp ABD’ye götürüyor. Yine FETÖ’cü polisler yanlarına geldi ve bunlara bir şeyler getirdi. FETÖ’cü polislerin getirdiği şeyleri ABD’ye götürmeden yakalayın.”

Harici disk ele geçirildi

İmzalı ihbar sonrası harekete geçen savcılık Regaip A, Mustafa H. ve Sinem A.’yı teknik takibe aldı. 3 şüphelinin de Sarraf’la irtibatlı olduğu tespit edildi. Yapılan operasyon doğrultusunda 3 şüpheli de gözaltına alındı.

Rıza Sarraf’ın mahkemede kullanmak istediği ve şüphelilerin ABD’ye göndermeye çalıştığı Roysar Holding’e ait bilgileri içeren harici disk de bilişim uzmanı Mustafa H’nin ofisinde bulundu.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın