Scroll Top

Barlarda toplantı yapan FETÖ yöneticileri yakayı ele verdi

bar-pub

FETÖ’nün Ege Bölgesi imamı, İzmir’de bir barda örgüt toplantısı yaparken polisin fiziki takibine yakalandı.

Peş peşe ağır darbe alan FETÖ’nün mahrem imamları yakalanmamak için alkollü lüks restoranlarda ve barlarda buluşmaya başladı.

İzmir’de FETÖ’nün aranan örgüt üyelerinin saklandığı gaybubet evlerinden sorumlu imam, 7 evin adresini polise verdi.

Hâlen faaliyet yürütüyorlar

Gaybubet evlerini 3 ay boyunca takibe alan MİT ve Emniyet, terör örgütünün İzmir’de hâlen faaliyet yürüttüğünü, himmet topladığını ve elebaşı Gülen’in talimatları doğrultusunda hareket ettiğini belirledi.

İçkili mekanları tercih

ediyorlar FETÖ’nün sözde Ege Bölgesi imamı Süleyman K, bir barda toplantı yaparken polisin fiziki takibine yakalandı. FETÖ’cüleri 3 ay boyunca adeta gölgeleri gibi takip eden polis, sözde Ege Bölgesi imamı ile bazı üst düzey yöneticilerin dikkat çekmemek için içkili mekanlarda yaptıkları buluşmaları görüntüledi.

Lüks yaşamları dikkat çekiyor

Örgüt için himmet adını verdikleri para toplama faaliyetlerine devam eden FETÖ’cülerin, bu paraları lüks yaşamları için harcadıkları da belirlendi.

Kalabalık site içlerindeki lüks rezidansları kiraladıkları belirlenen örgüt üyelerinin, kirası dövizle ödenen ve 5 bin lirayı bulan bu dairelerde buluştukları, pahalı elbiseler giydikleri, yakalanmamak için de aşırı harcamalar yaptıkları tespit edildi.

53 kişiden 48’i yakalandı

FETÖ soruşturması kapsamında İzmir merkezli 10 ilde düzenlenen operasyonda, “Ege Bölge imamı” Süleyman K’nın da aralarında bulunduğu 48 kişi yakalandı.

Benzer gönderiler