Ümit Özdağ’ın Yurtta Sulh Konseyi üyeliği araştırılsın

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MİT mensuplarının kimliklerinin ifşasında rol alan Ümit Özdağ’a cevaplaması için kilit sorular sordu. Özdağ’ın İsrail olan ilişkisini gündeme getiren Yalçın, İyi Partili ismin Yurtta Sulh Konseyi üyesi olup olmadığının araştırılmasını istedi.

Libya’daki şehit olan MİT mensuplarının kimliğini Meclis kürsüsünden ifşa ederek büyük tepki toplayan, bunun üzerine Suriye konusunda hükümeti hedef alan İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’a, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan çok sert tepki geldi. Yalçın, sosyal medya hesabı üzerinden Ümit Özdağ’a cevaplaması için bir takım sorular yöneltti.

Onlarla ne görüştün?

Yalçın, Özdağ’ın FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ortadan kaybolduğunu dile getirirken, “Ümit Özdağ, ortalıkta pişkin pişkin dolaşacağına İsrail ve Yahudi lobileriyle ve ABD’deki Yahudi think-tank kuruluşu JINSO ile kurduğu gizli ilişkilerin, Rant Corporation ile görüşmelerinin sebebini açıklamalıdır” dedi.

Mossad’ı ziyaret ettin mi?

Özdağ ile İsrail arasındaki ilişkiye vuru yapan Semih Yalçın, “Ümit Özdağ, vaktiyle başkanı olduğu Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) bütçesiyle gerçekleştirdiği İsrail gezileri sırasında Mescid-i Aksa’yı mı yoksa Mossad’ı mı ziyaret etmiştir?” sorusunu sordu.

Ajan olup olmadığı ortaya çıkarılmalı

Ümit Özdağ’ın kripto FETÖ’cü olduğuna dair kanaatlerin kuvvetlendiği değerlendirmesinde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, “Ümit Özdağ’ın “Yurtta Sulh Konseyi” üyesi olup olmadığı araştırılmalı; bu sözde milliyetçinin, aslında Türk milliyetçiliğinin kripto düşmanı ve Türkiye’de küresel aktörler adına görev yapan pis bir ajan olup olmadığı acilen aydınlatılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın