Lara Trump Alman Şansölyesi Merkel’i eleştirdi

ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Eric Trump’ın eşi ve aynı zamanda Trump’ın seçim danışmanı olan Lara Trump, Şansölye Angela Merkel’in göç politikalarının Avrupa ülkelerinin “çöküşüne” yol açtığını iddia ederek Almanya’nın mültecileri kabul etmesini kınadı.

2020’de gerçekleşecek seçimlerde Donald Trump’ın kampanya yüzü olarak görev yapan Lara Trump, cumhurbaşkanının göç gündemini tartışmak için katıldığı Fox Business’ta 2015 yılındaki halkın göç etmesi hakkında tartışmalı açıklamalar yaptı.

Lara Trump, mültecilerin ve göçmenlerin ülkeye kabul edilmesi hakkında “Almanya’nın çöküşüydü” dedi  ve ekledi “Almanya’nın başına gelen en kötü şeylerden biriydi.”

Lara Trump, ABD Başkanı Donald Trump’ın göçmen karşıtlığını savunarak “Bu başkan bunu biliyor, burada olmasını engellemeye çalışıyor. Ancak Kongre birlikte hareket etmeli ve Amerikan halkı için doğru şeyi yapmalı” dedi.

Yorumları aniden Nazi rejimine, Yahudi Soykırımı ve İkinci Dünya Savaşı’nın yükselişine işaret eden ayrıca Almanya’yı sarsan diğer tarihi etkilere birkaç örnek olarak gösteren eleştirileri tetikledi.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın