Ünlü bir Amerikan futbolu oyuncusu olması, ırkçılığa maruz kalmasını engelleyemedi

wire-1282447-1504723237-922_634x422

ABD’de polislerin siyahilere uyguladığı sistematik ırkçılık hızla yayılıyor. Bu kez ırkçılıktan nasibini ünlü Amerikan futbolu oyuncusu Michael Bennett aldı.

Geçtiğimiz çarşamba günü Amerikan futbol takımı Seattle Seahawks’ın başarılı oyuncusu Michael Bennett, Floyd Mayweather ve Conot McGregor’ın boks müsabakası sonrasında Las Vegas polisini kendisine karşı silah tehdidi altında ırkçılık yapmakla ve aşırı güç kullanmakla suçladı.

Bennett, Twitter’da paylaştığı “Eşitlik” başlıklı yazısında 26 Ağustos’taki boks müsabakasını takiben silah seslerinden korkan kalabalığın dağılırken polis tarafından nasıl gözaltına alındığını ayrıntılarıyla anlattı.

San Francisco 49ers’ın eski oyun kurucusu Colin Kaepernick’in polis zulmüne karşı gerçekleştirdiği protestosuna destek konuşması yapan Bennett emniyet görevlileri tarafından siyahi olduğu için hedef alındığını belirtti.

“Oradaki birçok insanın yaptığı gibi gelen seslerden dolayı güvenli bir yer aramak maksadıyla uzaklaştım.” ifadesinde bulunan Bennett, devamında: “Las Vegas polisleri beni seçti, yanlış zamanda yanlış yerde bulunan ve siyahi birisi olmaktan başka hiçbir şey yapmadığım için silahlarını bana doğrulttular.” dedi.

Benzer gönderiler