Scroll Top

ABD’de Indiana eyaletindeki Naziler’den korkutan saldırı

yahudisinagog

ABD’de Yahudi sinagoguna Nazi simgeleri çizildi. Sinagog yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, 28 Temmuz’da bir Yahudi sinagogunun duvarına boyanmış olan bir gamalı haç ve Nazi resimleri çizildi.

Sinagogun medya temsilcisi Lindsay Shipps, sinagogun daha önce saldırıya uğramadığını ve tehdit veya taciz uyarısı almadığını söyledi.

Gerçekleşen saldırıya rağmen şabat hizmetleri ertelenmedi.

Tapınak yetkilisi Facebook’ta yaptığı açıklamada, “Indiana Yahudi Halkla İlişkiler Konseyi ve Büyükşehir Indiana polisi Yahudi Federasyonu ile birlikte çalışarak diğer cemaatlere ve diğer Yahudi kurumlarının olayın farkında olduklarından emin olmak için iletişim kurmaya odaklandık.” dedi.

Rabbi Benjamin Sendrow, “Cemaatimizde meydana gelen korkunç saldırıdan derin bir üzüntü duyuyoruz. Yahudilere karşı hoşgörüsüzlük, nefret ve şiddet eylemleri günümüzde önemli gerçekliklerdir. Bu iğrenç eyleme verilen tepki, Amerika’daki bu nefret dolu eylemlere mahallemizdekilerle hep birlikte öfkelendik.”

Carmel Belediye Başkanı Jim Brainard, polisin soruşturmaya devam ettiğini belirtti.

Brainard, “Carmel’da bu tür bir nefrete yer yok ve pek çok farklı kültür, inanç geçmişinden gelen sakinlerimizin büyük çoğunluğunun saygılı ve davetkar doğasını bu durum yansıtmıyor.” diyerek olayı kınadı.

Benzer gönderiler