Alman kulüp Bayern Münih ırkçı ifadeler kullanan antrenörünü kovdu

1440x810_cmsv2_74bf08b2-788e-5bb9-81d1-55f2d79a334a-4892666

Bayern Münih, Şampiyonlar Ligi yarı finali maçından bir gün önce genç takım antrenörünün görevine ırkçı ifadeleri nedeniyle son verdi.

Alman futbol futbol kulübü, pazartesi akşamı yapılan açıklamayla, hakkında polis soruşturması süren ve adı açıklanmayan teknik direktör ile sözleşmesinin karşılıklı anlaşma ile feshedildiğini duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada, “Bu, şu anda Bayern’in gençlik eğitim merkezinde devam eden bir iç soruşturmanın ilk sonucudur.” ifadesi kullanıldı.

Genç takım antrenörünün sosyal ağlarda yazdığı iddia edilen ırkçı yorumlar, oyuncuların velileri tarafından şikayet edilmesi üzerine bir televizyon programına yansımıştı.

Der Spiegel dergisi, 2003 yılından beri genç takımlarla çalışan antrenörün oyuncuları ten rengi, milliyet, dinlerine göre ayırdığı ve genel olarak eşcinselliğe karşı olduğunu iddia etti.

Bayern Münih Başkanı Karl-Heinz Rummenigge, Münih polisi tarafından açılan soruşturmanın ardından antrenör hakkında “kulübün savunduğu değerlerle kesinlikle uyuşmuyor” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın