Scroll Top

DBP’li başkanın tahliye gerekçesi kaçma şüphesi olmaması!

1-3

İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan, Diyarbakır merkez Kayapınar İlçe eski Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın, terör örgütü üyeliği ve propagandasını yapmak suçlamasıyla yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında tahliye edildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan ve İçişleri Bakanlığı’nca görevden alınarak yerine kayyum atanan eski Kayapınar Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın’ın ‘terör örgütü üyeliği’ ve ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Diyarbakır 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanık Mehmet Ali Aydın SEGBİS sistemiyle katılırken, avukatları da duruşmada yer aldı.

Gerekçe: Kaçma şüphesi olmaması

Mehmet Ali Aydın, duruşmada hakkındaki suçlamaları reddederek, tahliyesini talep etti. Avukat savunmalarının ardından ara kararlarını açıklayan mahkeme, savunmasının alınmış olması ve kaçma şüphesi bulunmaması nedeniyle Mehmet Ali Aydın’ın tahliyesine hükmetti. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi

Benzer gönderiler