Scroll Top

Fransız dergisi: Osmanlı ihtişamını geri getirmek isteyen Erdoğan durdurulmalı

fransız dergisi

Fransa’da iki ayda bir yayın yapan Paris merkezli haber ve kültür dergisi La Revue, son sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kapağına taşıdı. La Revue, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili dosyasında Ekrem İmamoğlu ve AK Parti’den kopan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan- Abdullah Gül ekibinden büyük beklenti içinde olduğunu açıkça ortaya koydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik haksız ithamların bolca yer aldığı haberde, Erdoğan’ın Türkiye’yi nasıl büyüttüğü ise gizlenemedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dünyadaki popülist liderlerle bir tutan haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zorunlu din dersi getirdiğini iddia etti.

15 Temmuz darbesi sonrası haklarında işlem yapılan “gazeteci ve akademisyenler”e selam çakılan haberde asıl derdin Türkiye’nin aktif dış politikası olduğu ise gizlenmedi “Sudan’dan Balkanlara kadar Erdoğan’ın asıl amacı Osmanlı imparatorluğunun ihtişamını geri getirmek.”

Türkiye ile ilişkilerini canlandıran Tunus’un eleştirildiği, Libya, Suriye ve Mısır’da mazlumlardan yana taraf olmamızın özellikle rahatsız edici olduğunun belirtildiği dosya haber Fransa’daki Erdoğan rahatsızlığının en büyük ispatlarından biri olarak duruyor.

Libya’da Türkiye’nin desteği ile meşru hükümetin darbeci Hafter güçlerine karşı kaybettiği yerleri geri almasının Fransa’yı rahatsız ettiği özellikle belirtilmiş.

Erdoğan Osmanlı projesini hayata geçirmek istiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İstanbul Havalimanı, 3. Köprü gibi büyük projeleri gerçekleştirdiğini, en büyük projesininse Osmanlı İmparatorluğu döneminde ilk projesi yapılan Kanal İstanbul olacağı dosya haberde dikkat çeken detaylardan biri.

Terör örgütü PKK’nın katlettiği masumlara hiç yer verilmeyen dosya haberde Barış Pınarı Harekatı’nın yapılma sebebinin “milliyetçi oylara oynamak” olduğu iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devrilmesi gerektiğini aktaran makalede bütün umudun AK Parti’den ayrılan küskünler ve CHP’li Ekrem İmamoğlu üstünde olduğu özellikle belirtildi.

 

Benzer gönderiler