Scroll Top

Hitler hayranı AfD liderinden Ramazan kışkırtması: “Çarşaf, burka ve Türban tüm Almanya’da yasaklansın”

_90844380_4e545c00-25ab-4d4d-8e25-dd81bc2a4018

Alman Tagesspiegel am Sonntag gazetesine mülakat veren aşırı sağcı Almanya için Alternatif partisi (AfD) lideri Weidel, nikap, çarsaf ve türban dahil tüm başörtülerinin tüm kamusal alanlarda ve sokakta yasaklanması gerektiğini, bunun da kanunlarca resmi hale getirilmesi gerektiğini savundu.

 

İslam’da erkeklerle kadınların eşit olmadığını ileri süren AfD lideri Weidel, başörtüsünün  erkekler ve kadınlar arasındaki ayrımcılığı görünür hale getirdiğini ve başörtüsünün cinsiyetçi bir simge olduğunu da ileri sürdü. Sözlerine “Başörtüsü Almanya’ya ait değildir” diyerek devam eden Weidel sadece gözleri açıkta bırakan nikap ve vücudu tamamen örten burkanın tüm Almanya çapında her yerde  yasaklanması gerektiğini söyledi.

Aşırı sağcı politikacı, yasağa karşı gelenlere ağır para cezaları uygulanması gerektiğini belirtti. “Din ancak özel kaldığı ve saldırgan olmadığı sürece özel bir konudur” diyen AfD’nin başbakan adayı Alice Weidel eleştirilerinin “Almanya’ya tamamen uyum sağlamış, vergisini ödeyen, yasalara uyan Müslümanlarla bir ilgisi olmadığını” savundu.

AFD başkan yardımcısı daha önce Müslümanların Avrupa kıtasına gelmesinin yasaklanmasını istemişti.

Almanya için Alternatif partisinin (AfD)seçim programında İslam’ın “Almanya’ya ait olmadığı” ifade ediliyor. Bu Eylül ayında yapılacak Federal Meclis seçimlerinde ilk kez yarışacak olan parti, ülkede  yapılan kamuoyu araştırmalarına göre meclise girmeyi başaracak.

Benzer gönderiler