Scroll Top

“Köri kokanlara ev yok”

nintchdbpict000312153137

İngiltere’nin en büyük emlak devlerinden Fergus Wilson, farklı etnik kökenlere sahip insanların evlerini almasını yasakladı. Sebep olarak ise evlerinde köri kokusu bırakmalarını gösterdi. İngiltere’nin Kent ismindeki güney bölgesindeki konut varlığıyla bilinen emlak kralı Fergus Wilson, kendisi adına atılan acente mailinde; “Kira sözleşmesinin sonunda evde köri kokusu bıraktıkları için farklı etnik kökenlerdeki insanların aramalarını istemiyoruz.” ifadelerine yer verildi. Wilson ise kendini şu sözlerle savundu; “Dürüst olmak gerekirse, birçok renkten insan her gün daha artarak kalabalığa sebep oluyor. Fakat benim derdim belirli bir kesimdeki insanlarla, onlar da köri tüketen kesim.”

69 yaşındaki emlak kralı, bu yılın başlarında başka bir skandala imza atarak aile içi şiddet görmüş kurbanları kiracı olarak kabul etmeyeceğini söylemişti. Buna sebep olarak ise kıskanç ya da sinirli partnerlerin genellikle kapıya dayanarak eve hasar vermesini ve iç dekorasyonda zarara neden olmalarını göstermişti.  aynı şekilde Fergus Wilson’ın kara listesinde yer alıyor.

Köri, başlıca Hindistan olmak üzere Güneydoğu Asya mutfağında yer alan baharat karışımıdır.  İçinde, başlıca zerdeçal ve sumak olmak üzere birçok baharat yer almaktadır. Özellikle beyaz etlerin yanında kullanılmaktadır.

Benzer gönderiler