Scroll Top

Steve Bannon, Trump ve ailesinden özür diledi

4221396001_5545024042001_5544990287001-vs

Eski Baş Stratejist Steve Bannon, Trump ve ailesiyle ilgili ‘Ateş ve Öfke: Trump’ın Beyaz Sarayı’nın İçinden’ isimli kitapta söylediği sözlerden dolayı özür diledi.

Gazeteci – Yazar Michael Wolf’un “Ateş ve Öfke: Trump’ın Beyaz Sarayı’nın içinde” adlı kitabında, ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump Jr. için “vatan haini” tanımlamasında bulunan eski Baş Stratejisti Steve Bannon için “kovulduğunda işini kaybetmekle kalmadı, aynı zamanda aklını da kaybetti” açıklamasını yapmıştı.

Özür dileyerek geri adım attı

Konuyla ilgili ABD’de yayın yapan Axios adlı haber portalına yazılı açıklama gönderen Bannon, kendisine atfedilen sözlere açıklık getirdi ve gecikmiş cevabından dolayı özür diledi.

Hain demişti çark etti

Açıklamasında Trump’a olan desteğinin sarsılmaz olduğunu vurgulayan Bannon, Trump’ın oğlu ile ilgili olarak, “Babasına ve onun ülkeyi değiştiren ajandasına olan desteğinden hiç vazgeçmedi. O iyi bir adam ve iyi bir vatansever.” ifadesini kullandı.

AA’nın haberine göre; Bannon, ayrıca başkanlık yarışında Demokratların adayı Hillary Clinton’ı yenebilecek tek Cumhuriyetçi adayın Trump olduğunu bildirdi.

Trump’ın eski baş stratejisi Bannon’a dayandırılan bilgilerin de yer aldığı “Ateş ve Öfke: Trump Beyaz Sarayının İçinden” adlı kitap, Amerikan kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu.

ABD’de gündem oldu

Trump’ın Beyaz Saray’a yerleşmesinden sonra yerleşkede yaptırdığı değişiklikler, yeme-içme alışkanlığı, televizyon izleme sıklığı ve toplantılara hazırlanma yöntemi gibi birçok kişisel bilginin de yer aldığı kitap 5 Ocak’ta raflardaki yerini almış ve ilk saatlerinde tükenmişti.

Trump, kitabın yazarı Wolff’un iddiaları ve paylaştığı anekdotlarla ilgili değerlendirmelerinde “kitabın uydurma iddialarla dolu olduğunu” savunmuştu. Ayrıca kitapta kendisine yöneltilen “akıl sağlığı başkan olmaya elverişli değil” şeklindeki iddiaları reddeden Trump, ABD’nin en iyi okullarından birine gittiğini, çok başarılı bir öğrenci olduğunu, milyar dolarlık işletmeler kurduğunu, televizyon dünyasında başarılı olduğunu ve ilk denemesinde ülkeye Başkan seçildiğini dile getirmişti.

Trump’ın avukatları ise Başkan’ın onurunu zedelemek de dâhil birçok ihlalden dolayı yazar ve yayınevi aleyhine dava açabileceklerini açıklamıştı.

 

Benzer gönderiler