Scroll Top

Türkleri boğmaya kararlılar

f2e4755ce1111f56fe65

Geçtiğimiz günlerde, Almanya’daki tüm camileri “Almanlaştırmanın” planlarından bahsedilen Almanya’da Türkler ve Türk kurumları üzerindeki baskı her geçen gün artıyor.

Süddeutsche Zeitung ile kamu yayıncılık kuruluşları NDR ve WDR’in ortak haberinde, Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü Halife Keskin’in Türkiye’nin diplomatik temsilciliklerine talimat göndererek Gülen yanlıları hakkındaki bilgi toplanmasını istediği öne sürüldü.

Haberde, Federal Savcılığın elinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve Keskin’in konuyla ilgili talimatının yer aldığı belgenin bulunduğu iddia etti. Almanya ve Türklerin yaşadığı diğer Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)uzun zamandır, özellikle FETO bağlantılı kişi ve kurumlar ve başta Yeşiller Partisi olmak üzere sol partiler tarafından,”entegrasyona engel olduğu”,” Türk milliyetçiliği propagandası yaptığı” gibi iddialarla hedef gösteriliyordu.

Haberde ayrıca Keskin’in Almanya’daki imamlara da Gülen yandaşları hakkında bilgiler toplaması talimatı verdiği ifade edildi. Federal Savcılığın, Dış İlişkiler Müdürü Halife Keskin hakkında 13 Mart’ta soruşturma başlattığı belirtiliyor.

Benzer gönderiler