Scroll Top

Yunanistan’da orduya yardım kampanyası başlatıldı: Hedef 1 milyar euro toplamak

ImageHandler9-820x418

Türkiye’yi sürekli tahrik eden açıklamalar yapan Yunanistan’da ekonomik kriz nedeniyle orduya yardım kampanyası başlatıldı.

Yunan ordusundan emekli generallerin başlattığı kampanyaya ülkede büyük destek var. Destek verenlerden bir tanesi de Yunan Turizm İşletmeleri Birliği Onursal Başkanı Andreas Andreadis.

Türkiye’den çok sayıda kişinin tatil için gittiği Sani Resort’un CEO’su olan Andreadis sosyal medya hesabından şunları söyledi: “Şimdi tam zamanı: Yıl içerisinde Silahlı Kuvvetlerimize destek amacıyla yurtiçi ve yurtdışındaki tüm vatanperver varlıklı Yunan işadamları ve kuruluşlardan 1 milyar euro toplama çabası. Partiler üstü, planlı, anlaşma ve şeffaflık olması şartıyla hepimiz bu çabaya katılacağız.”

Türk İHA’ları Yunan ekonomisini köşeye sıkıştırdı

Yunanistan’ın Ege’de düşen jeti kampanyanın temel dayanak noktalarından bir tanesi oldu. Yunan medyasında yer alan habere göre Türkiye’nin İnsansız Hava Araçları ile yaptığı kontrollere karşı kalkışı binlerce dolar maliyetli olan savaş jetlerini kaldırmak zorunda kalan Yunanistan ordusu bunun ağır maliyetine katlanmak zorunda kalıyor.

Benzer gönderiler