Özel Haber: CHP, Kemal Kılıçdaroğlu’nu kurtarmak için tehditlere başladı

596

FETÖ’nün MİT Tırları Kumpasında aktif rol aldığı için casusluk suçundan 25 yıl hapis cezası alan Enis Berberoğlu CHP’nin maskesini düşürmüştü. CHP, Enis Berberoğlu’nu hapisten çıkarmak için sözde “Adalet yürüşü” başlatmış, bu yürüyüşe FETÖ ve PKK destek olmuştu.

Enis Berberoğlu’na görüntüleri, yurt dışına kaçan FETÖ tetikçisi Can Dündar’a ulaştırması görevinin, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve FETÖ’cü Ekrem Dumanlı’nın toplantısında kararlaştırıldığı ortaya çıkmıştı. Bu nedenle kamuyounda Kemal Kılıçdaroğlu’nun da casusluk suçlamasıyla yargılanacağı beklentisi oluşmuştu.

CHP, Kılıçdaroğlu’nun casusluk suçlamasıyla yargılanmasını engellemek için çareyi tehdit etmekte buldu. Bugün hem CHP Milletvekili Tuncay Özkan’dan hem de CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’tan iç savaşı imâ eden açıklamalar geldi.

CHP Milletvekili Tuncay Özkan: “CHP Genel Başkanı’na uzanacak her karanlık eli perişan ederiz. Bizim sakin gücümüz onların akıllarına dahi gelmez. Sakin sakin durduğumuzu görenler, bu güç ne yapar diye düşünüyorlar. Bu sessiz, CHP’nin demir yumruğu kafalarına iner. Cezaevi, polis, asker, baskı ve zulümle bizi korkutamazlar. Biz yedi düvele direndik ve ülkemizin aydınlığını inşa ettik. Biz, yedi düvele karşı direnmesini biliriz. Bir daha asla ve asla bundan sonra ağızlarına CHP Genel Başkanını alırlarsa, tehdit ederlerse onları perişan ederiz.” sözleriyle Kılıçdaroğlu’na soruşturma açılırsa sokakları karıştıracakları açıklaması geldi. 

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’da bugün yapmış olduğu açıklamada, “CHP olarak bundan sonra Genel Başkanımıza ve partimize yönelecek her türlü saldırı karşısında sessiz kalmayacağımızı ve milyonlarca insanla mücadelemizi en üst boyutta yürüteceğimizi belirtmek istiyorum. Genel Başkanımızın arkasındayız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin