Hayallerini gerçekleştirmek için Türkiye’yi seçtiler

Screenshot_2

Fransa’da doğup büyüyen Büşranur Baştuğ ve Afrika’da yaşayan Ally Ndıkumana, pilotluk hayallerini gerçekleştirmek için Türkiye’ye geldi.

Hayallerini gerçekleştirmek için Türkiye’ye gelen gençler, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi pilotaj bölümünde uçma hayalleri için eğitim görüyor.

Baştuğ, “Pilotluk çocukluk hayalimdi. Bu hayalimi gerçekleştirmek için ülkeme döndüm. Ailem de ‘Liseyi bitir, üniversiteyi de Türkiye’de oku’ diye çok destekledi. Havacılık Türkiye’de çok geliştiği, benim de çocukluktan gelen bir pilotluk hayalim olduğu için şimdi buradayım.” diye konuştu.

Türk filmlerini izleyerek, kitaplar okuyarak, insanlarla iletişim kurarak Türkçeyi geliştirdiğin anlatan Ndıkumana, “Afrika’da çocukluktan beri futbol oynanır. Çocuklar hep futbol oynar, herkesin çocukluk hayali futboldur. Çocukken havada uçak gördüğümde çok hoşuma giderdi, heyecanlanırdım. Kendimi uçak kullanırken hayal ediyordum. Sonra bu hayalimi Allah bana nasip etti ve beni buraya kadar getirdi.” ifadelerini kullandı.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın