Scroll Top

ABD’deki Türklerden Trump’a çağrı: Fetullah Gülen’i Türkiye’ye iade et

fetö-gülen-fetullah-fethullahh

ABD’de yaşayan Türkler,  FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesi için Beyaz Saray’ın resmi internet sitesinde imza kampanyası başlattı.

15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yılında başlatılan imza kampanyasının başlığı “Adalet için Fetullah Gülen’i Türkiye’ye İade Edin” oldu .

Beyaz Saray’ın internet sitesindeki “Dilekçe” bölümünde açılan imza kampanyası metninde, 15 Temmuz gecesi yaşananlar anlatıldı ve darbe girişimini FETÖ’nün gerçekleştirdiğine vurgu yapıldı.

İmza kampanyasını görmek için tıklayın

“Türk milleti demokrasiyi savundu” Darbeye teşebbüs edenlerin 249 kişiyi öldürdüğü ve 2 bin 195 kişiyi de yaraladığı hatırlatılan metinde, “Tüm kesimlerden Türk milleti demokrasiyi savundu ve darbe girişimi geri püskürtüldü. Türkiye’de darbenin bastırılması tarihi bir andı.” ifadelerine yer verildi.

O tarihten itibaren ABD’de yaşayan Türklerin FETÖ elebaşı Gülen’in iadesi için çaba gösterdikleri vurgulanan açıklamada, “Hayatını kaybedenlerin ve yaralananların acısının dinmesi için ABD yönetiminin Fetullah Gülen’i Türkiye’ye en hızlı şekilde iade edeceğine inanıyoruz.” denildi. İmza kampanyasına, Beyaz Saray’ın internet sayfasındaki “Dilekçe” (petitions) bölümünden “petitions.whitehouse.gov” adresinden ulaşılabiliyor.

Benzer gönderiler