Scroll Top

Adil Öksüz’ün kuzeni eşinin “pişman ol” isteğini geri çevirmiş

mahkeme-hakim-yargı-hapis (1)

FETÖ’nün sözde “TSK imamı” Adil Öksüz’ün kuzeni Zübeyir Öksüz’ün de aralarında olduğu davanın duruşması İzmir 15’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce görüldü.

3’ü tutuklu 4 sanık ile avukatlarının katıldığı duruşmada tutuklu sanık Zübeyir Öksüz’ün kendisini ziyarete gelen eşi Şule Öksüz’le cezaevinde yaptıkları görüşme ortaya çıktı.

“Pişman oldum de”

Mahkeme başkanı, ikili arasında yapılan dikkat çekici görüşmeyi okudu.

Mahkeme Başkanı, Şule Öksüz’ün eşine “Duruşmada doğru dürüst konuşmadın. ‘Bıraktım, pişman oldum’ de, sinirlerim bozuk.” dediğinin tespit edildiğini belirtti.

Öksüz buna karşılık ise “Savunmayı yaptık, bekle. Adam bizi dinlemiyor, seni anlıyorum da ne olacağımızı düşünüyorum.” yanıtını verdi.

“Her an takip ediliyorsunuz”

Mahkeme Başkanı, Zübeyir Öksüz’e, “Bak eşin seni etkin pişmanlığa teşvik ediyor” ifadelerini kullandı. Başkan, konuşmanın “dikkati çekici” olarak kendilerine bildirildiğini belirterek “Her an takip ediliyorsunuz.” dedi.

Adil Öksüz’ün FETÖ tutuklusu kuzeni Zübeyir Öksüz

ByLock kullanıcısı çıktı

Söz alan savcı, tutuklu sanık Zübeyir Öksüz’ün FETÖ silahlı terör örgütü yapılanması içerisinde yer aldığını, örgüte müzahir kurum ve kuruluşlarla bağlantılı olduğunu, örgüt üyelerinin örgütle bağlantılarını arttırmak, örgüte eleman kazandırmak, örgüte mali desteği arttırmak amacıyla toplantı düzenlediğini, örgüt hiyerarşisi içerisinde yer alarak elebaşı ve yöneticilerinden gelen talimatları yerine getirdiğini ve örgüt propagandası yaptığını, ByLock kullanıcısı olduğunu belirtti.

Savcı, Öksüz’ün “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan cezalandırılması yönünde mütalaa verdi.

Zübeyir Öksüz savunma için süre talep ederken mahkeme heyeti savunma için süre verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

“TSK imamı” Adil Öksüz’ün kuzeni Zübeyir Öksüz 1 Aralık 2016’da yurt dışına firar etmek isterken Adnan Menderes Havalimanı’nda yakalanmıştı.

Benzer gönderiler