Scroll Top

CHP’nin bilirkişisi pedofiliyi aklamış

CHP

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’in mahkemeye sunduğu bilirkişi raporundaki Edward John Primeau’nun, FETÖ bağlantıları ortaya çıkmıştı. Primeau ses kayıtları konusunda hazırladığı raporla, çocuk tecavüzcüsü Hindistanlı bir “guru” yu akladığı ortaya çıktı. Sapık “guru”nun ABD’deki avukatığını FETÖ elebaşının avukatlığını yapan hukuk firması üstlenmiş.

ABD’de FETÖ elebaşı Gülen’in avukatlığını yapan hukuk firması Steptoe & Johnson LLP için en az bir kere çalıştığı ortaya çıkmıştı. Bu şirket icin Haziran 2013’te görülen bir davada bilirkişilik yaptığı açık kaynaklarda var. Demokrat Partili New York Senatoru Charles Schumer ve  kariyerinin başında Schumer’in asistanlığını da yapan Halkbank Davasi’nin ilk savcısı Preet Bharara da bu hukuk firmasında bir dönem çalışan diğer isimler olarak dikkat çekiyor.

Tecavüze sahte raporu

CHP’nin öve öve bitiremediği bilirkişisi sapığı aklamış John Primeau’nun şirketi Hindistanli bir tarikat lideri olan ve Güneş’in doğuşunu geciktirmek, tüm dünyayı kasıp kavuran coronavirüsü ilaçsız tedavi etmek gibi oldukça fantastik güçlere sahip olduğunu iddia eden Nithyananda’nin 2010 yılında ortaya çıkan ve Hindistanlı bir aktristle başka bir kadının daha olduğu seks kasedinin “sahte olduğu” raporunu veriyor. Nithyananda’nın sitesinde bu “bilirkişi raporu” tarikat liderinin isminin temize çıkmasının kanıtı olarak sunuluyor. Fakat 2017’de diğer tecavüz suçlamalarıyla Hindistan’da başlatılan soruşturmada, Primeau’nun sahte dediği videonun gerçek olduğu ortaya çıkıyor.

Firari durumda

Nithyananda’ya aralarında çocukların da bulunduğu onlarca genc kız ve kadına tecavüz etmekten dava açılıyor. 20 Kasim 2019’da ise Nithyananda dava devam ederken kayıplara karışıyor ve hâlâ firari. En son Ekvador’dan sığınma aldığı iddia edildi fakat Ekvador bunu reddetti. Aynı raporda Primeau’nun şirketi dışında 3 şirket daha sonra gerçek oldugu ortaya çıkan seks kasedine “sahte” raporu veriyor. Onlardan biri de YONOVITZ & JOE, LLP şirketi. Bu şirketin Washington’daki hukuk işlerindeki ortağı ise yine FETÖ elebaşı Fetullah Gulen’in avukatlığını yapan Steptoe&Johnson LLP şirketi.

Benzer gönderiler