Scroll Top

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Medya ve siyaset virüslerinden de kurtulacağız

erdoğan

Kabine toplantısı sonrası ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınını fırsat bilip toplumsal huzuru bozanlara sert cevap verdi: “Ülkemiz sadece korona virüsünden değil, medya ve siyaset virüslerinden de kurtulacaktır.”

Çin’de başlayan koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de toplumsal huzuru bozmaya çalışan başta CHP ve destekçileri kurum ve kuruluşlar olmak üzere çok sayıda odak, yalan haberlere, toplumsal huzuru bozmaya çalıştı. Türk Tabipleri Birliği yaptığı açıklamalarla Türkiye’deki vaka sayılarının gizlendiğini iddia etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin daha sonra “sehven” girdiğini kabul ettiği vefat sayıları üzerinden yalana başladı. FETÖ ve PKK destekçisi troller aracılığı ile virüs salgını nedeniyle ölenler için toplu mezarlar kazıldığı iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı sert açıklama ile virüs salgınında bile durmayan yalan çetesine tepkisini gösterdi.

“Dünyada hem salgının düzeyi hem de alınan tedbirler konusunda şeffaf davranan Türkiye gibi az ülke vardır. Her gün karanlık ve kirli zihniyetlerinin ürünü yayınlarla, milletimizin gönlünü karartmaya çalışan bu tür hezeyanlara, başka ülkelerde bir gün bile izin vermezler. Türkiye’de çok seslilik sıkıntı değil, demokrasinin istismarı ve bed seslerin sınırsızca açık olması vardır.

Ülkemiz sadece korona virüsünden değil, medya ve siyaset virüslerinden de kurtulacaktır. CHP Genel Başkanı’nın dün bir televizyon kanalında, dünyadan, ülkesinden ve belediyelerinden bihaber olduğunu da ben milletimizin takdirine bırakıyorum.”

Benzer gönderiler