Cumhurbaşkanı: FETÖ’nün arkasında ABD var

cumhurbaşkanı-erdoğan-2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen “43. Muhtarlar Toplantısı”nda, Ankara, Batman, Edirne, Giresun, Hatay, İzmir, Karabük, Karaman, Kütahya, Mardin, Ordu, Rize, Sivas ve Şanlıurfa’dan gelen muhtarlarla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’cülerin takiye yaptıklarına vurgu yaparak “Bunlarda takiye var, her numara var. Evvelsi akşam bir tuvaletin arkasından bir bölme yapmışlar, o bölmede özel görüşmelerini yapıyorlar.” ifadelerini kullandı.

FETÖ elebaşının örgütünü yönettiği Pensilvanya’ya dikkat çeken Erdoğan, şunları söyledi:

Zaten bunların ağası da örgütün başı da nerede? Pensilvanya’da. Onun arkasında kim var? Onun arkasındaki bölmede de Amerika var. Amerika bizden terörist istiyor, biz istediği teröristleri verdik. 12 tane terörist verdik 15 yıl içerisinde bunlara. Niye? Terörist diye verdik. Ama biz bu teröristi istiyoruz, bize vermiyor. Ve bize sudan, uydurma tabirler… Kusura bakma. Sen bunu vermiyorsan bundan sonra sen bizden herhangi bir teröristi istediğin zaman bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi alamazsın.”

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın