Scroll Top

Enver Altaylı’ya paralar Buğra Kavuncu’nun babasından gitmiş

kavuncu-altayli

İYİ Parti’de FETÖ’cü olduğu bizzat parti içinden dile getirilen İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve dayısı Enver Altaylı’nın karanlık ilişkileri gündeme oturdu. Buğra Kavuncu’nun babası Orhan Kavuncu’nun FETÖ tutuklusu Enver Altaylı’nın şoförü Nizamettin Afşar’a çok sayıda para transferi yaptığı ortaya çıktı.

MASAK raporuna giren para transferinde bunun dışında Enver Altaylı’nın manevi babası CIA ajanı Ruzi Nazar ve oğlu ile de çok sayıda para transferi yaptığı ortaya çıktı.

Sabah gazetesinden Zeynel Yaman’ın haberine göre Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı’nın 27 Mart 2019 tarihli 2019-468-92 sayılı Mali Analiz Raporu’nda; İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun babası Orhan Kavuncu’nun; FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski MİT mensubu Enver Altaylı’nın şoförü Nizamettin Afşar’a çok sayıda para transferi gerçekleştirdiği tespit edildi. Buğra Kavuncu’nun babası Orhan Kavuncu Nizamettin Afşar’a gönderdiği paraları “Enver Abiye Destek” açıklamasıyla yolladı.

Enver Altaylı: Nizamettin Afşar oğlum gibi gördüğüm 26 yıldır yanımdan ayırmadığım birisi.

Enver Altaylı, 26 Ağustos 2017 tarihli ifadesinde; Orhan Kavuncu’nun para transferinde bulunduğu Nizamettin Afşar’ı 26 yıldır tanıdığını söyledi.

Altaylı, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Nizamettin Afşar’ın evinde bulunduğunu hatırlatarak, “15 Temmuz günü Ankara’da Nizamettin Afşar’ın Çankaya Turan Güneş Bulvarı üzerinde bulunan ikametindeydim. Nizamettin Afşar benim 26 yıldan bu yana tanıdığım evladım gibi sevdiğim ailemden gördüğüm bir şahıstır. Benim her şeyim ile ilgilenir. Ankara’da bulunduğum süre içerisinde şoförlüğümü de yapar” ifadelerini kullandı.

Enver Altaylı CIa ajanıyla çok sayıda para transferi de yapmış

Raporda; Enver Altaylı’nın CIA mensubu Ruzi Nazar ve oğlu Erkin E. Nazar ile aralarında yüksek meblağlarda ve çok sayıda SWİFT işlem kaydı bulunduğuna dikkat çekiliyor. Raporda; Enver Altaylı’nın şoförü Nizamettin Afşar ile aralarında yoğun para transfer ilişkisi bulunduğu ifade edildi.

MASAK raporunda; Nizamettin Afşar ile Afganistan ve Pakistan uzmanı Micheal Semple arasında para transfer ilişkilerinin bulunduğu, Nizamettin Afşar’ın Enver Altaylı ve eşi Lütfiye Onur Altaylı adına kayıtlı hatların faturalarını ödediğine dikkat çekiliyor.

Altaylı’nın 42,5 yıla kadar hapsi isteniyor

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklanan eski MİT mensubu Enver Altaylı’nın; “silahlı terör örgütü kurma veya yönetme” ve “devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme” suçlarından 42.5 yıla kadar hapsi isteniyor.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu ima etmişti.

Ümit Özdağ, Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü Enver Altaylı’nın yeğeni olduğunu hatırlatarak, “Kendisi FETÖ’nün yurt dışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk iş adamları derneğinin başkan yardımcılığını yapmış” ifadelerini kullanmıştı.

Özdağ, Kavuncu’nun bu görevi yıllarca yaptığını hatırlatarak, 15 Temmuz’dan sonra devletin bu derneğin kapatılması için başvurduğunu ve derneğin kapatıldığını açıkladı.

Benzer gönderiler