Scroll Top

FETÖ destekçisi HDP’li vekilin algı oyunu tutmadı

FETÖ elebaşı Gülen’in firar talimatıyla Türkiye’den kaçarken denizde boğulan örgüt üyeleri ve çocuklarıyla ilgili olarak devleti suçlayan HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun hain algısı çöktü. “İnsan hakları” kisvesi adı altında millete kurşun sıkan, 251 kişinin katili FETÖ için mağdur edebiyatına destek veren HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergioğlu, bu sefer sağlam kayaya tosladı.

Gergerlioğlu, FETÖ elebaşı Gülen’in talimatıyla Türkiye’den firar ederken, firar güzergahında bulunan Ege ve Meriç’te boğulan FETÖ’cüler ile ölüme götürdükleri çocukları hakkında devleti suçlamıştı. Gergerlioğlu, “Pasaport vermediğiniz için bu bebekler Ege’de, Meriç’te öldüler” diyerek alçak bir algıya imza attı.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından Gergioğlu’nun algısını boşa çıkaran şu açıklamayı yayınladı: “Pasaport iş ve işlemleri keyfi uygulamalara göre değil, mevzuat hükümlerine göre yürütülmekte olup, FETÖ/PDY terör örgütü elebaşının talimatıyla yasadışı yollardan yurtdışına çıkmaya çalışırken hayatını kaybedenlerden, bu terör örgütü sorumludur. Bakanlığımızı hedef alan ve gerçeği yansıtmayan açıklamalarla ilgili suç duyurusunda bulunulacaktır.” Kaynak: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü

Benzer gönderiler