Scroll Top

FETÖ elebaşının fişleme notları Isparta’da ele geçirildi

fetö-gülen-fetullah-fethullah

Isparta Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri, FETÖ soruşturmalarını etkileyecek nitelikte büyük bir operasyona imza attı.

KOM ekipleri, bir dönem FETÖ’nün kalelerinden olan Süleyman Demirel Üniversitesi’nin Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç’un dijital evrakları kaçırmaya çalıştığını tespit etti.

25 hard disk, 6 flash bellek

Karakoç’un üniversiteden kaçırmak üzere 34 HS 041 plakalı otomobiline yüklediği 25 adet hard disk, 6 adet flaş bellek, 5 adet laptop, 117 adet cep telefonu SİM kartı, 1 adet bilgisayar kasa ve monitörü ile 2 adet modeme el konuldu.

Gözaltına alınan Karakoç’tan ele geçirilen 7 aşamalı şifre ile saklanmış olan hard disklerden, Gülen’in yaptığı toplantılarda söylediklerinin el yazısıyla kayda geçirilmiş 227 adet not ele geçirildi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in fişleme notları:

“Tayyip bize hiçbir şey sormuyor”

 • Çamuroğlu’nu Alevilerin içinde en samimi buldum. Ona Kültür Bakanlığı verebilirdi. Tayyip bize hiçbir şey sormuyor, teklif etsek de dinlemiyor. Ertuğrul Günay’a gerekli iltiması göstermiyor.
 • Ülkemiz Yargıtay ve Danıştay’ı da hallederlerse kurtulur inşallah.
 • Sabun köpüğü gibi şöhretim var, onu da Hanefi Avcı şişiriyor. Yanlış üflüyor, indireceğine şişiriyor. Avcı’nın kitabını alanlar ahmaklık yapmışlar. O kadar sattığına ihtimal vermiyorum.
 • Aziz Yıldırım tabi ki ehli imanın olduğu yerde hep düşmanlık yaptı. Şike hadisesi sporda maalesef siyaseti geride bıraktı, gölgeledi. Şike sporda sektör olmuş meğer haberimiz yokmuş. Her tarafta kirleşme olduğu gibi burası da çok kirlenmiş.

“Bahçeli bir yudum suda bizi boğar”

 • Devlet Bahçeli münafık birisi. Rabbimin inayeti olmasa bizleri bir yudum suda boğar.
 • Mesut Yılmaz ahmak biriydi hiç yardımı olmadı, okullara sahip de çıkmadı. Edebi az olan biriydi.
 • Süleyman Demirel her ehli imana samimi olarak davranmadı. Alevi şeceresi bozuk generalleri Demirel’e listeler halinde verdik. Maalesef “Hocam sen karışma, orduya müdahale etme.” diyor. Demirel bize hep kötü davrandı, biz de güvendik ve aldandık. Demirel, Büyükanıt ve benzerlerinin ecdadı hepsi de Yahudi’dir.

“Ecevit arkamda çok durdu”

 • Bülent Ecevit Bey, benim yüzünden çok baskı gördü. Adam çok arkamda durdu, bu duruşunu hayatıyla ödedi. O benim yanıma gelmek istedi, hizmetimize fırtınalı bir dönemde sahip çıktı. MGK’da bizi savundu. Dosyaları masaya vurup oturumu terk etti. Başka hükümetler olsaydı yapamazdı. Okullarımızı zamanın en azgın ağalarına (asker) karşı müdafaa etti.
 • İsmet Paşa da Süryani’dir. Hüsamettin Cindoruk ile yanına ziyarete gittik, bizi çok iyi karşıladılar. Misafir etti ama tam cin gibi bir adamdır.

“Cem isminden çekinmek lazım”

Elebaşı Gülen notlarında gazetecilerle ilgili şunları söyledi:

 • Hablemitoğlu öldürüldü. Hizmetimizin düşmanıydı, hayatta iken kanal kanal gezip aleyhte konuşuyordu.
 • Cem Uzan, esasen Cem isminden çekinmek, şüphe ile bakmak lazım. Cem Sultan da Osmanlı’nın başına dert olmuş.
 • Balbay ve Haberal’ın salıverilmesi ile alakalı haberlerde salınsın denmiş. Bunlar çıkarsa ortalığı karıştırır.
 • İzzettin Doğan dini bilmiyor. Bizim de kusurlarımız oldu, bu camiayı çok ihmal etmişiz. Dersim hadisesi sebebiyle bayağı da Amerika’ya gelen olmuş, buraya yerleşmişler. Çok büyük ticaret yapıyorlar, Türkiye’dekiler cahil, buradakilerin kendileri ve çocukları daha da cahil, Türkiye’de bu dedeler grubu da cahildir.

Benzer gönderiler