FETÖ elebaşının tecavüzcü yeğeni için kırmızı bülten çıkartıldı

5a40b717eb10bb239c7d7f97

Erzzurum’da 15 yaşındaki kıza tecavüz ettiği suçlamasıyla yargılanan FETÖ elebaşının firari yeğeni Selahaddin Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.

Erzurum’da 10 yıl önce FETÖ’cü hâkim, savcı ve polisler örtbas ettiği 15 yaşındaki kıza yönelik tecavüz dosyası yeniden açıldı.

Daha önce beraat kararı ile sonuçlanan dosya, yeniden aynı mahkemede görülmeye başlandı. Tutuksuz sanıkların 10’u duruşmada hazır bulunurken firari olan yeğenler ise duruşmaya katılmadı.

Yeğen hakkında kırmızı bülten

Mahkeme heyeti, elebaşı Fetullah Gülen’in yeğenleri Ammar ve Selahaddin Gülen hakkındaki yakalama emirlerinin devamına karar verdi. Öte yandan sanık Selahaddin Gülen hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarılmasına hükmeden heyet, mağdur S.K’nin ifadesinin alınması için mahkemede hazır edilmesini kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

Olayın geçmişi

2007’de 15 yaşındaki S.K’nin farklı tarihlerde tecavüze uğradığına yönelik şikayette bulunması üzerine soruşturma başlatıldı. Mağdur, Fetullah Gülen’in yeğenleri Ammar ve Selahaddin Gülen’in de aralarında olduğu kişilerce cinsel istismara uğradığını söyledi. Erzurum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dava 8 Kasım 2012’de tüm sanıkların beraati ile sonuçlandı. Erzurum Cumhuriyet Başsavcıvekili Taner Aksakal 63 kişi hakkında takipsizlik kararı vererek dosyayı kapattı.

Örtbas edenler FETÖ’cü çıktı

Ayrıca o dönem elebaşı Gülen’in yeğenlerinin tecavüz davasının kapatılması için sahte evrak düzenleyen ve görevi kötüye kullanan 16 polis memurunun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılamaları devam ediyor. Utanç dosyasını kapatan dönemin Başsavcıvekili Taner Aksakal ile beraat kararı veren 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erol Ofluoğlu, “FETÖ üyesi” oldukları iddiasıyla meslekten ihraç edildi.

Utanç dosyası yeniden açıldı

Sahte belgeler ve usulsüz olarak kapatılan “utanç dosyası” 10 yıl sonra yeniden açıldı. Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, mağdurun Ammar Gülen ile Selahaddin Gülen’in tecavüz ettiğine yönelik beyanlarına yer verdildi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın